Facebook Google+ Twitter

Szybka publikacja w serwisie. Swój materiał znajdziesz w swoim profilu!

Uwolniliśmy autorów od czekania na moderację tekstów - to najświeższa zmiana w naszym serwisie. Jak wynika z większości komentarzy, przyjęliście ją z zadowoleniem. Pamiętajcie jednak, że ta zmiana oznacza także, że od wczoraj decyzję o kształcie publikacji podejmuje autor, firmując ją swoim nazwiskiem i biorąc za nią odpowiedzialność.

 / Fot. .Od 26 kwietnia każdy materiał wysłany do redakcji publikuje się automatycznie na Waszym profilu. Nie jest widoczny na stronie głównej serwisu (poza tytułem w boksie Najnowsze), ale jest w Waszych materiałach i co ważniejsze, indeksuje się, można go znaleźć przez wyszukiwarkę, może trafić np. do Google News.

To oczywiście satysfakcja dla autora, ale i większa odpowiedzialność, bo teraz trafią tam teksty jeszcze bez moderacji.

Część z materiałów, po moderacji, trafi z Waszych profili na stronę główną, ale do tej pory będą widoczne w takiej formie, jaką im nadaliście (niektóre teksty pozostaną w profilu bez ingerencji redakcji).

O czym warto pamiętać?

Do panelu autorskiego wchodzimy korzystając z opcji "Narzędzia" w prawym, górnym rogu. Po kliknięciu w nią, na czarnym pasku na samej górze pojawi się opcja: panel autorski. Gdy rozwiniecie tę zakładkę, zobaczycie dobrze znane opcje, np. Napisz artykuł.

Ortografia, składnia, styl…
Nie trzeba chyba uzasadnić specjalnie, dlaczego tekst, w którym widnieje błąd ortograficzny nie wygląda dobrze… Szczególnie nieciekawie prezentuje się taki "ortograf" w tytule i wręcz zniechęca do czytania dalszej części. Sięgajcie po słowniki, nie dowierzajcie sobie, sprawdzajcie. Warto!

Tytuł
65 znaków w tytule - to określony limit. Jeśli go przekroczycie, system bezlitośnie utnie tytuł, a to oznacza, że w takiej "urwanej" wersji będzie widoczny w Waszym profilu. A jeśli trafi też np. do wspomnianego Google News, także tam będzie taki okrojony. Budowanie krótkich tytułów to prawdziwe wyzwanie, ale warto spróbować! I bardzo ważna kwestia: na końcu tytułu nie stawiamy kropki!

Lead (zajawka)
Także lead ma określoną liczbę znaków. Jeśli ją przekroczycie, tekst zostanie ucięty.

Tekst właściwy
Dobrze napisany materiał warto wzbogacić linkami do innych tekstów. W przypadku omówień, np. w ramach przeglądu prasy, niezbędne jest podanie linku do źródła, by nikt nie zarzucił Wam plagiatu.

Jak sprawić, by link był aktywny?
Można np. skorzystać z ikonki "link" w formularzu (3. od lewej). Wtedy zaznaczamy link, który umieściliśmy w tekście, klikamy w ikonkę. Kiedy otworzy się pole: "Podaj nazwę linku", wpisujemy tam swoją propozycję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Marek Pająk
  • Marek Pająk
  • 17.05.2012 18:57

Nie ładnie! Czyżby ktoś poczuł się urażony komentarzem Justyny? Widocznie dziewczyna miała rację twierdząc, że nie wolno reklamować pomocy osobom niepełnosprawnym :) Tak się nie robi! Żenada....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może w końcu tutaj otrzymam odpowiedź, dlaczego mój ,,artykuł" został uznany za kryptoreklamę? Poprawiałam tekst i dalej otrzymuję wiadomości od redakcji??? Nie wiem jak to mam zrobić, podpowiedzi moich znajomych na nic się zdały. Czy nikt z redakcji nie może normalnie, prostymi słowami napisać początkującemu co zrobił nie tak? Proszę o jakiekolwiek wyjaśnienie :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mogę się panie Ireneuszu doszukać nigdzie racji Studenta. No właśnie warto czytać dokładnie komentarze i zawarte w nich wątpliwości, pytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pletcherouu
  • pletcherouu
  • 06.05.2012 06:12

Reporters wherever he resolved to go, are at home before bedtime diagram. The reporter had in order to constantly remind myself, they are not forgotten about, here is the classroom, rather than a living space. Way to school received loads of surprised eyesTaobao Amoy personalized pajamas about the characteristics pajamas Class students A total of 28 people in your class, everyone wore pajamas, some from home to go out wearing pajamas, some wearing pajamas for you to dinner "preparatory classes around high an IB intercontinental courses, a called "A" individuals, female students discourse obscure his excitement. She said her pajamas came to school the way in which she has accepted lots of surprised eyes. "But more students their approach to school sets a coating, there are some schools wear pajamas and slippers. " A.<a href=http://www.kors-outlet.com/>Michael Kors Outlet Online</a>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Alicjo:)-proszę przeczytać ponownie swój tekst z 14:01. Z szacunku do Pani nie będę komentował. Ma rację student, Pani pozostawiam wnioski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie panie studencie, a czym się różni tu na W24 moderacja od redakcji tekstu - moim zdaniem niczym, bo cyt. "Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami." Tyle m.in. wyczytałam na ten temat. Tak więc artykuł (nie komentarz!) jest moderowany czy redagowany? A może jedno i drugie? Czy jeśli przy moim tekście jest napisane "bez moderacji" to nie może się ukazać w normalnym trybie, a tylko po kliknięciu nazwiska? Jeśli tak to świetnie - co trzeba zrobić, aby tekst był po moderacji? Dziękuję za wyjaśnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
student
  • student
  • 29.04.2012 23:41

Przecież ma go Pani u siebie na pierwszym miejscu. jest ponad 300 wejść. Pani Olczak pewnie moderowała a nie redagowała pani Redaktor:(((((((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój ostatni tekst, redagowany przez p. Olczak cyt. "Pani Alicjo, redagowałam Pani materiał i trafił on na stronę główną. Ma wagę 37 i wisi w dziale Cywilizacja --> Motoryzacja: link [kasuj]" - ten link kieruje do tekstu, ale bez linku nie można go znaleźć. Tekst był i jest tylko widoczny po kliknięciu na moje nazwisko. Tekst jest krótki, ale może komuś byłby przydatny; p. Olczak zmieniła tytuł na gorszy bez mojej zgody, nie podobało się - trudno - coś jest jednak źle.
Co to jest ta "moderacja"? Rozumiem, że jeśli ktoś tekst redaguje to znaczy moderuje i ten materiał jest już po moderacji czyli poza moim kontem powinien być widoczny dla czytających, a nie jest.
Poza tym piszecie, że autor ma prawo moderacji własnego tekstu, próbowałam i nawet znalezienie tekstu nie jest możliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Korektor
  • Korektor
  • 29.04.2012 21:58

Nie dałoby się zwiększyć dla osób z tabliczką dziennikarza a nawet z tabliczką czekolady. :)

A "dałoby" piszemy razem Panie Damianie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nie dało by się zwiększyć limitu znaków w tytule dla osób z tabliczką dziennikarza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.