Facebook Google+ Twitter

Szybki internet dla każdego... w USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-16 18:01

Za 10 lat prawie każdy Amerykanin będzie miał dostęp do super-szybkiego internetu. Rząd USA przedstawił plan rozbudowy sieci internetowej, który ma kosztować budżet państwa dziesiątki miliardów dolarów.

Obecnie dostęp do sieci szerokopasmowego internetu ma 200 milionów Amerykanów czyli 60 procent populacji USA. Zgodnie z planem przygotowanym przez Federalna Komisję Łączności w roku 2020 odsetek ten ma przekroczyć 90%. Średnia prędkość przesyłania danych zwiększy się dwudziestopięciokrotnie - z obecnych 4 megabitów na sekundę do 100 megabitów na sekundę. W szkołach i bibliotekach dostęp do Internetu ma być jeszcze szybszy - 1 gigabit na sekundę.

Plan rozszerzenia dostępu do szerokopasmowego internetu jest jednym z największych projektów infrastrukturalnych w USA. Ma on zostać sfinansowany z funduszy prywatnych i publicznych. Pieniądze na ten cel rząd USA chce zdobyć między innymi poprzez sprzedaz częstotliwości firmom telekomunikacyjnym.

W latach 90. Stany Zjednoczone były światowym liderem w tworzeniu sieci internetowej. Obecnie spadły do drugiej dziesiątki za takie kraje jak Holandia czy Korea Południowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.