Facebook Google+ Twitter

"Szybki strzał", czyli kilka(naście) pytań do Arkadiusza Serafina

Arkadiusz Serafin, to młodzieżowy reprezentant Polski, który w lecie wzmocnił pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz. Młody zawodnik miał wcześniej okazję posmakować występów w drużynie Lecha Poznań w Młodej Ekstraklasie.

Arkadiusz Serafin w Sandecji zagra z numerem "9" / Fot. Fot: sandecja.pl/ oficjalna strona klubowa Jak wyglądał początek twojej przygody z piłką?
- Brat, Rafał, zabrał mnie na stadion, bym zobaczył jak trenuje. Trener z uśmiechem powiedział, żebym wyszedł na trening i tak się zaczęło.

Kogo podziwiałeś na boisku jako młody chłopak, a kogo obecnie i za co?
- W telewizji od dziecka Zinedine Zidane, a z własnego podwórka, właśnie starszego brata Rafała (piłkarz Glinika Gorlice- przyp. aut.), na którego mecze chodziłem z rodzicami.

Wymarzony klub, w którym chciałbyś zagrać, patrząc realnie?
- Trudne pytanie, ale chyba nie ma takiego klubu.

Na jakich pozycjach zdążyłeś już wystąpić?
- Na wszystkich. Dosłownie. Zdarzały się mecze (przeważnie sparingi), w których miałem przyjemność wystąpić na boku obrony, stoperze, a raz nawet na bramce! W meczach „o punkty” już raczej grałem w ofensywie, ale też praktycznie wszędzie (prawa,środek,lewa pomoc), jednak najlepiej czuję się w ataku.

Jaka jest twoja złota rada dla początkujących piłkarzy?
- Na takie pytanie powinni odpowiadać piłkarze, mnie raczej nie wypada jeszcze dawać rad, dopiero się uczę, jednak najważniejsze to chyba chcieć i nie oszukiwać samego siebie.

Jak zwykle przygotowujesz się do meczu? Mobilizujesz się jakoś szczególnie?
- Hm... Staram się być wypoczęty, dobrze nawodniony, na pewno potrzebuję chwilę, by się skoncentrować i przemyśleć założenia taktyczne.

Co uważasz za swój największy dotychczasowy sukces w karierze (przygodzie z piłką) ?
- Zaczynam bardzo powoli wchodzić w piłkę seniorską, dlatego do tej pory chyba nie mam sukcesów, którymi mógłbym się pochwalić. Jak zdobędę Mistrzostwo Świata to z przyjemnością odpowiem na to pytanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.