Facebook Google+ Twitter

Szybkie pożyczki przez Internet krok po kroku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-06 10:29

Według badania Związku Firm Pożyczkowych*, nieprzerwanie wzrasta zainteresowanie konsumentów pożyczkami pozabankowymi udzielanymi przez Internet. Popyt na tego typu usługi rośnie ze względu na ich przystępność i brak formalności.

Raport z badania ZFP pokazuje, że Polacy biorą pożyczki średnio na kwotę 860 złotych, a średni czas ich spłaty to 26 dni. Na decyzję konsumentów wpływa wiele czynników, jak brak wymogu dostarczenia dodatkowych dokumentów czy błyskawiczne tempo przyznania i przekazania gotówki. Przed zaciągnięciem zobowiązania ważnych jest jednak kilka kroków, które należy wykonać, aby zapewnić sobie komfort korzystania z dodatkowych środków.

Krok 1: Podjęcie decyzji
Przed wykonaniem pierwszego kroku na drodze do wzięcia pożyczki, konsument powinien gruntownie przemyśleć swoją decyzję oraz zastanowić się czy otrzymane lub zarobione w przyszłości pieniądze wystarczą na jej spłatę. Zaciągnięcie ,,chwilówki” jest skutecznym, a przy tym bezpiecznym rozwiązaniem, jeśli jesteśmy pewni, że uda nam się ją spłacić w określonym w umowie terminie.

Krok 2: Wybór odpowiedniej oferty
Decydując się na pożyczkę w instytucji pozabankowej, w następnej kolejności należy sprawdzić dostępność ofert promocyjnych, dzięki którym unikniemy płacenia odsetek od pożyczonej kwoty.

,,Postanowienie o wzięciu krótkoterminowej pożyczki przez Internet nie jest łatwe ze względu na rozbudowany sektor firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Dlatego też staramy się wprowadzać udogodnienia dla naszych klientów w postaci promocji oraz korzystnych warunków”. – mówi Ieva Ozolina-Berzina, Dyrektor Marketingu w firmie FinaBay, w Polsce działającej pod nazwą NetCredit. – ,,Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy im np. możliwość wydłużenia terminu uregulowania zobowiązania, co znacznie ułatwia spłatę pożyczki zaciągniętej
w NetCredit”. – dodaje Ozolina-Berzina.

Krok 3: Wypełnij formularz
Po wyborze odpowiedniej firmy, w której konsument zdecyduje się na zaciągnięcie zobowiązania, należy określić wysokość pożyczki oraz proponowany okres jej trwania. NetCredit dysponuje wirtualnym, intuicyjnym suwakiem, który określa również wysokość opłat dodatkowych lub odsetek.

Po akceptacji ustalonych kwot, system przeniesie nas do elektronicznego formularza, po którego wypełnieniu będziemy mogli zautoryzować swój profil. W tym celu zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu na konto bankowe firmy na kwotę 1 grosza/1 złotego w celu weryfikacji danych konsumenta. Po zakończeniu procesu autoryzacji profilu, otrzymamy odpowiedź na złożony przez siebie wniosek. W przypadku wydania decyzji pozytywnej, gotówka zostanie przesłana na nasze konto bankowe, bądź też będziemy mogli odebrać ją w najbliższym Urzędzie Pocztowym.

Zaletą pożyczek przez Internet jest możliwość otrzymania gotówki nawet w kilkanaście minut po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Czas otrzymania pieniędzy jest zależny od godziny księgowania przelewów w danym banku, dlatego już zawczasu należy sprawdzić, w jakiej placówce firma posiada konto bankowe, w której klient stara się
o pożyczkę. Jeśli okaże się, że pożyczkodawca i pożyczkobiorca posiadają konta w tym samym banku, gotówka dotrze do klienta momentalnie.


*ZFP, Sytuacja na rynku pożyczek on-line po I kw. 2014 roku
(Agnieszka Kowalska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.