Facebook Google+ Twitter

Szydłowiec. Będzie Park Niepodległości im. Lecha Kaczyńskiego?

Podczas ostatniej sesji radni mieli głosować nad zmianą nazwy Parku Niepodległości na Park Niepodległości im. Lecha Kaczyńskiego. Po sporze między radcami, głosowanie nad zmianą nazwy parku, zostało odłożone.

Radni na razie nie zdecydowali, czy Park Niepodległości zmieni nazwę / Fot. Przemysław KorycińskiPropozycję, żeby park nosił imię zmarłego prezydenta, zgłosił Zbigniew Broński, mieszkaniec Szydłowca, z wykształcenia historyk, sympatyk prezydenta Lecha Kaczyńskiego i PiS, choć formalnie z partią niezwiązany. – To była moja prywatna inicjatywa. Lech Kaczyński był wybitnym patriotą, odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu, dlatego myślę, że warto upamiętnić go w ten sposób – powiedział Zbigniew Broński. Po katastrofie smoleńskiej zaczął zbierać podpisy pod wnioskiem o nadanie imienia LK ulicy w centrum miasta. Podpisało się ponad 30 osób. Do Rady Miejskiej gotowe pismo trafiło w czerwcu. - Najpierw braliśmy pod uwagę zmianę nazwy ul. Spółdzielczej, ale po rozmowach z osobami, które się podpisały i po dyskusji z jedną z radnych, stwierdziliśmy, że zmiana nazwy ul. wiąże się z wieloma zabiegami administracyjnymi i kosztami, dlatego zaproponowałem, żeby nazwę taką nadać parkowi. Jest to miejsce reprezentacyjne i koszty finansowe w grę nie wchodzą. Starałem się, żeby pod wnioskiem podpisały się osoby różne, są tam m.in. robotnicy, nauczyciele, osoby młode i starsze – dodał.

Kiełbasa wyborcza?
Do złożonego wniosku miało ustosunkować się pięć komisji, w których skład wchodzą poszczególni radni. Czwartkowa sesja była przedostatnią w kadencji tej rady. W porządku obrad uchwała o nadaniu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Parkowi Niepodległości była na pierwszym miejscu. Kiedy radni przeszli do części podjęcia tej uchwały, głos zabrała Maria Piotrowska i zaproponowała jej zdjęcie z porządku obrad: - Komisje miały zbyt mało czasu, żeby ustosunkować się do wniosku, bo jest on dość kontrowersyjny. Dziwię się, że nad tą uchwałą głosujemy na przedostatnim posiedzeniu. Powinniśmy sprawę jeszcze raz przemyśleć, nie robić kiełbasy wyborczej miesiąc przed wyborami. Propozycja radnej poddana była głosowaniu: 8 osób było za odłożeniem w czasie decyzji o zmianie nazwy parku, 6 przeciw. Wniosek nie przeszedł, bo nie było większości bezwzględnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A pomnik będzie w parku ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 03.11.2010 10:46

Tak oto drodzy Państwo tworzy sie mit.Przy pomocy zestawienia słów:niepodległość i Lech Kaczyński,dokonuje sie manipulacji mającej na celu wywołanie wrażenia,że Lech Kaczyński i niepodległość są nierozerwalnymi pojęciami;co więcej-próbuje się wmówić ludziom,że to Kaczyńskiemu zawdzięczamy niepodległość.Nie wiem,śmiać się,czy załamywać ręce nad traktowaniem obywateli przez radnych z PiS-u.Traktują nas jak idiotów.A jak my mamy ich traktować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.