Facebook Google+ Twitter

Szydłowiec. Szkolny nabór do końca sierpnia

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Szydłowcu już na finiszu. Do końca sierpnia uczniowie mogą jeszcze zgłaszać swoje kandydatury, ale większość list klasowych, choć nie zamknięta, jest już przygotowana.

 / Fot. Przemysław KorycińskiDo końca sierpnia do szkół można przynosić podania o przyjęcie, choć jak podkreślają pracownicy administracyjni szydłowieckich placówek oświatowych, nie należy się spodziewać „tłumów”: - Do 31 sierpnia można przynosić podania o przyjęcie do szkoły, ale w poprzednich latach pojawiało się dosłownie kilka osób w sierpniu. Mogą pojawić się także uczniowie, którzy chcą przenieść się do innej klasy czy zmienić szkołę. W każdym razie większych „roszad” czy dużej ilości podań nie należy się spodziewać - powiedziała Agnieszka Gołąbek z administracji ZSO im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu.

W liceum podobnie jak w zeszłym roku utworzono pięć klas o profilu: humanistycznym, biologiczno-chemicznym, lingwistycznym, matematyczno-informatycznym i ogólnym. Najmniej uczniów wykształci się na profilu biologiczno-chemicznym, najwięcej natomiast, po 28 w klasie lingwistycznej i matematyczno-informatycznej.

Klasa policyjna w "KOP-ie"

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnym w Szydłowcu na finiszu... / Fot. Przemysław KorycińskiRekrutacja dodatkowa w ZS im KOP w Szydłowcu odbędzie się dniach 23 - 27 sierpnia i jak
podkreślają pracownicy administracyjni szkoły, tutaj również nie należy spodziewać się wielu uczniów. W tej chwili utworzono dwie klasy licealne: ochrony granic państwowych oraz nową, o profilu policyjnym. Uczniowie będą kształcić się także w technikum żywienia oraz elektroniczno-mechatronicznym, a także w szkołach zawodowych o profilu wielozawodowym i kucharz-sprzedawca. Jeśli podczas dodatkowej rekrutacji pojawi się więcej chętnych osób, powstaną dwie klasy wielozawodowe. Dodatkowa rekrutacja z reguły dotyczy osób, które mają poprawki z egzaminów gimnazjalnych, zmieniają szkołę czy wracają z wakacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.