Facebook Google+ Twitter

Szykują się podwyżki... cen

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-31 07:17

Szybko rosnąca inflacja zjada pensje Europejczyków- czytamy w "Rzeczpospolitej". Gazeta wylicza, że średni wzrost cen był w maju w strefie euro najwyższy od 16 lat. Analitycy podkreślają, że to nie koniec podwyżek. Według "Rzeczpospolitej" w Polsce ma być jeszcze gorzej.

Według wyliczeń Eurostatu, najszybciej drożeją paliwa, to efekt idących w górę cen ropy.
"Rzeczpospolita" wyjaśnia, że z powodu mocnego złotego polscy kierowcy byli we względnie dobrej sytuacji. Lecz, zdaniem dziennika, nie uchroni to Polski przed znacznymi podwyżkami. Niektórzy szacują, że na koniec roku dynamika wzrostu cen paliw sięgnie 8 procent.
Znacznie wzrasta także inflacja. Według Eurostatu, w strefie wyniosła ona niespodziewanie 3,6 procent- to najwyższy poziom od 1992 roku.
Zdaniem ekspertów sytuacja w najbliższym czasie się nie poprawi. Ekonomiści szacują, że w naszym kraju inflacja wyniesie nawet do 5 procent. Ich zdaniem w Polsce wpływ drożejącej ropy na inflację będzie najdotkliwszy z krajów regionów.
"Rzeczpospolita" pisze, że mimo wzrostu cen, średni wzrost płac w naszym kraju jest od nich wyższy, gdyż sięga 10 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.