Facebook Google+ Twitter

Szykują się przetasowania w rządzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-02 08:58

Na wiosnę ze stanowiskiem pożegna się szef MON Bogdan Klich i minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Czarne chmury zbierają się również nad minister pracy Jolantą Fedak.

Rzecznik rządu Paweł Graś przekonuje, że na razie nie zapadły jeszcze żadne decyzje. Według "Dziennika Gazety Prawnej" jednak pewne dymisje są przesądzone.

Rozmówcy gazety twierdzą, że premier poprosi co najmniej dwóch ministrów o start w wyborach samorządowych. Bogdan Klich miałby ubiegać się o fotel prezydenta Krakowa, Cezary Grabarczyk o podobne stanowisko w Łodzi. - Co do Klicha to już jest postanowione. Decyzja w sprawie Czarka jeszcze nie do końca - mówi gazecie źrodło z otoczenia szefa rządu.

Osoby z otoczenia premiera sugerują w gazecie, że Donald Tusk ma ochotę jeszcze odwołać ministra pracy. Jolanta Fedak coraz częściej bowiem publicznie wygłasza inne zdanie niż rząd. Ale na straży stanowiska dla Fedak stoi PSL. Jej dymisja oznaczałaby otwartą wojnę w koalicji, a, jak twierdzą politycy PO, nikt tego nie chce. Zwłaszcza, że atmosfera między koalicjantami i tak jest mocno napięta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.