Facebook Google+ Twitter

Szykuje nam się kolejny odcinek "W betonowym kręgu"?

W dniu 22 marca wydawało się, że postkomuna otrzymała taki wstrząs, po którym pozostaną tylko drgawki agonalne. Okazuje się, że były prezydent chce wykorzystać tę datę jako próg startowy dla nowej partii. Oleksy będzie kozłem ofiarnym.

Aleksander Kwaśniewski(z lewej), Józef Oleksy( w środku) i Dariusz Rosati(z prawej). Fot. PAP W dzisiejszym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Aleksander Kwaśniewski rozszyfrowuje skrót PiS jako "Podsłuch, Inwigilacja, Szczucie" i zapowiada, że rozważa powrót do polityki i założenie nowego ugrupowania, które miałoby teoretycznie uzdrowić polską lewicę. Prezydent wymyślił niezwykle oryginalne hasło: "Polska wspólny dom", równie obiecujące, jak niegdyś "Wybierzmy przyszłość". I równie pusto i nieszczerze brzmiące. Zwłaszcza w kontekście ujawnionych dwa dni temu nagrań rozmowy Józefa Oleksego i Aleksandra Gudzowatego.

Pozwólcie, że odwołam się do własnych zapisków, które prowadzę regularnie od kilku lat. Nie wszystko mogę tu przytoczyć, bo z pewnością nie przeszłoby przez moderację. A zatem tylko fragmenty. 21 sierpnia 2003 r. notowałem: "Rządzą tym krajem (...) recydywiści, hultaje, debile, oszuści, krętacze, kłamcy (...), jedna wielka klika (...). Premier - bandyta, posłowie - moczymordy i przestępcy, radni - armia prymitywów, prokuratura i sądy - trupy sprawiedliwości, truchła (...) Jedno jest pewne: 99 procent polityków w ogóle i 100 procent polityków SLD ma tzw. dobro kraju bardzo, bardzo głęboko w tłustych tyłkach!"

A pod datą 24 sierpnia 2003 r. notowałem: "(...) partia rządząca w naszym kraju stosuje elementy terroru, np. ostatnia akcja z brutalnym aresztowaniem tego gościa z NIK-u, który trafił na dowody, że SLD fałszowało dane przytaczane w ich raporcie otwarcia po przejęciu rządów po poprzedniej ekipie".

Polsce potrzebna jest lewica, może bardziej centrolewica, a zwłaszcza partia wyczulona na kwestie ekologii. Ale takie ugrupowanie, żeby było wiarygodne, nie powinno mieć żadnych związków z reżimowym PZPR-em. Tymczasem kiedy czytam, że prezydent Aleksander Kwaśniewski deklaruje powrót do polityki i budowę nowego ugrupowania lewicy, nie mam najmniejszych wątpliwości, że znajdą się w nim stare, dobrze znane twarze: Janik, Szmajdziński, Jaskiernia, Wiatr, a może nawet, gdy już 22 marca pójdzie w kolesiowskie zapomnienie, Oleksy. I kiedy myślę, że ci ludzie z betonu znowu mieliby nami rządzić, mam ochotę głośno krzyczeć: nie, nie, nie!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Obserwujcie uważnie środowisko "Krytyki Politycznej" i Sławomira Sierakowskiego. Najprawdopodobniej to oni niedługo przejmą stery na lewicy. Na szlachetnego Ryszarda Bugaja, obawiam się, raczej nie można liczyć (choć z całego serca życzyłbym Polsce, żeby to właśnie on był twarzą naszej lewicy).

Autorowi życzę, żeby na przyszłość okazał się znacznie gorszym prorokiem..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do Oleksego - czy aby napewno jest on kozłem ofiarnym? Jest starym partyjnym intrygantem, któremu się wydaje, że przechytrzy wszystkich. Nawet po pijanemu.
Prof. Skubiszewski powiedział ( sens cytuję z pamięci) - człowiek nie rodzi sie prosięciem, nie ma więc powodów aby nie był w dorosłym życiu kobietą lub mężczyzną.
To logiczne stwierdzenie wydaje się ostatnio coraz mniej uprawnione. W odniesieniu do coraz wiekszej ilości ludzi - z prawa i lewa.
A partie i partyjki zawsze będą powstawać. Jest w ludziach chęć tego typu działalności, więc niech się borykaja. Żeby nas tylko coraz więcej nie kosztowali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Nowe twarze to Szmajdzinio, Rysio - Kalisio, Olek, Borowski. Oleksy skwitował to stwierdzeniem "Z czym do ludzi..."

Ja też jestem, uwaga... za nową lewicą. Osobiście najcudowniej byłoby gdybyśmy przyjęli amerykański system polityczny i wykreowali dualizm. Ale już skoro tylu Polaków chce tej lewicy to niech ją tworzy np terakota Olejniczaka niż beton PZPRowskich kacapów.
Dla mojego drogiego psiapsiela Adama plusik. hihihi

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, właśnie - potrzebna odbudowana lewica, nie lewactwo w wydaniu betonowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.