Facebook Google+ Twitter

Szykuje się ogólnopolski protest antyrządowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-17 13:36

Szefowie Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" i NSZZ Solidarność 80 zaapelowali o udział w manifestacji antyrządowej 20 czerwca. Apel adresowany jest do wszystkich central związkowych i organizacji pracowniczych.

Bogusław Ziętek z "Sierpnia 80" powiedział, że chodzi o solidarne i masowe przeciwstawienie się planowanym przez rząd zmianom w Kodeksie Pracy, Ustawie o związkach zawodowych i Ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
Sformułowany dziś apel ma służyć jedności pracowniczej. W opinii Bogusława Ziętka jest bardzo ważne, by poszczególne związki nie działały przeciwko sobie i , jak się wyraził "nie knuły z rządem na temat odebrania pracownikom kolejnych uprawnień". Zdaniem Ziętka, takie praktyki stosują "Solidarność" i OPZZ.
Grzegorz Durski z "Solidarności 80" podkreśla, że związkowcy podejmują protest, ale są pełni dobrej woli. Jeśli rząd będzie chciał współpracować i uzna protestujących za partnerów, to są gotowi do rozmów.
Uczestnicy demonstracji 20 czerwca będą się między innymi domagać : podniesienia płacy minimalnej, ograniczenia możliwości zatrudniania na umowy pozakodeksowe - "śmieciowe", jak nazywają je zwiąkowcy - zachowania prawa do wcześniejszej emerytury i przyznanie tych praw pracownikom ochrony zdrowia, zniesienia podatku dochodowego od emerytur i rent, zwiększenia ochrony lokatorów i ochrony pracowników supermarketów przed wyzyskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.