Facebook Google+ Twitter

Szykuje się strajk, który sparaliżuje Włochy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-06 20:44

24-godzinny strajk komunikacji miejskiej i kolei sparaliżuje Włochy na całą dobę. Ćwierć miliona pracowników tego sektora po raz kolejny domaga się odnowienia wspólnego układu zbiorowego, który wygasł już siedem miesięcy temu.

Niczego nie dał czterogodzinny strajk na początku maja i związki zawodowe sięgnęły po najcięższą broń, strajk całodobowy. Mieli w nim wziąć udział także pracownicy linii lotniczych, ale państwowa komisja regulująca strajki kazała im przesunąć protest na 18 lipca. Pierwsi przerwą pracę, już dziś o 21, kolejarze. Oznacza to, że odwołana zostanie większość pociągów, w tym także dalekobieżnych.

W poniedziałek do kolejarzy dołączą pracownicy zakładów komunikacji miejskiej w całym kraju. Gwarantowane będą tylko kursy w godzinach szczytu. W Rzymie na przykład autobusy, tramwaje i metro zatrzymają się od 8.30 do 17 i od 20 do północy. Pomijając strajk linii lotniczych, 18 lipca, powinien to być ostatni protest pracowników komunikacji przed wakacyjną przerwą, która potrwa do pierwszych dni września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.