Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2195 miejsce

Szykuje się zjazd rodzinny

Opublikowanie przeze mnie "Historii rodziny Sadowskich" w Wiadomościach24, być może będzie miało ciąg dalszy.

Rodowód rodziny Sadowskich / Fot. Wincenty SadowskiZadzwonił do nas kuzyn Ryszard Wawrzynkiewicz (s. Teresy), że chciałby zorganizować spotkanie kuzynostwa, potomków Jana Sadowskiego (s. Michała i Marianny, ur. 30 maja 1878 r. w Pomarzanach) i Franciszki (z/d Zakęs), a właściwie potomków (z rodzinami) jego dzieci (bo z dzieci Jana żyje już tylko wiekowa córka Jadwiga).

Dzieci Jana i Franciszki Sadowskich to: Walenty, Tadeusz, Maria po mężu Antonim Lamęcka, Zofia po mężu Janie Cybichowska, Teresa po mężu Stanisławie Wawrzynkiewicz, Stanisław, Franciszek, Jadwiga po mężu Tadeuszu Loręcka. Ich potomkowie to nasze kuzynostwo, które Ryszard chciałby zaprosić na zjazd.

Rodzinne spotkanie (zjazd) odbyłoby się latem w Poznaniu, lub okolicach Poznania, gdyż Poznań jest jakby w środku (centrum) rozsianej po Polsce: Katowice, Szczecin, okolice Słupska, Potęgowo, Poznań i Niemczech (Dietzenbach) rodziny. Zgłosiłem swój akces do tej rodzinnej imprezy, zobaczymy czy sprawa wypali.

A przy okazji, jako kronikarz rodziny Sadowskich, chciałbym wystąpić z apelem. Być może Jan Sadowski miał braci i siostry (dzieci Michała i Marianny Sadowskich), może ktoś wywodzi swoich przodków od Michała i Marianny z Pomarzan (pow. Gniezno), niech się do mnie odezwie, może będziemy mogli wymienić i uzupełnić informacje o naszych przodkach, a być może się poznać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Winno być; "Zadzwonił do nas kuzyn Ryszard Wawrzynkiewicz (s. Teresy), że chciałby zorganizować spotkanie kuzynostwa, potomków Jana Sadowskiego (s. Michała i Marianny), ur. 30 maja 1878 r. w Pomarzanach i Franciszki (z/d Zakęs), a właściwie potomków (z rodzinami) jego dzieci (bo z dzieci Jana żyje już tylko wiekowa córka Jadwiga)".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.