Facebook Google+ Twitter

Szymborska: "W piekle będę prasowała koszule"

W czwartek, 9 lutego, o godzinie 12.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbędzie się pogrzeb Wisławy Szymborskiej. Zgodnie z wolą zmarłej poetki, będzie to uroczystość świecka.

Nie jest tajemnicą, że zmarła niedawno nasza wybitna noblistka, Wisława Szymborska, poparła w ostatnich wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego. W I programie Polskiego Radia, posłanka PiS, Krystyna
Pawłowicz zarzuciła zmarłej poetce skrajnie lewicowe i jednostronne poglądy. Przez pryzmat tych poglądów zapewne, ocenia poezję Szymborskiej.

"Wisława Szymborska kojarzy mi się z Noblem,ale nie kojarzy mi się z Polską, z polską wierzbą, nie kojarzy mi się ani z polską przyrodą, ani polską historią. (...) Poeta ma swoje obowiązki wobec kraju i narodu” - cytuje posłankę Gazeta.pl.

Jak widać, Wisława Szymborska nie spełniła swojego obowiązku wobec narodu, to znaczy, nie zagłosowała w wyborach prezydenckich na Jarosława Kaczyńskiego.

W czwartek, 9 lutego, o godzinie 12.00 na Cmentarzu Rakowieckim w Krakowie odbędą się uroczystości pogrzebowe. Zgodnie z wolą zmarłej poetki, będą to uroczystości świeckie.

Na portalu obmawiamy.pl można przeczytać następującą opinię: ”Miejmy nadzieję, że Wisława Szymborska znalazła się w trochę lepszym towarzystwie niż inni wrogowie kościoła tacy jak Hitler czy Kim Dzong Il”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 09.02.2012 08:00

ja założę w piekle kasyno i burdel ,na pewno dużo pseudo katolików mnie odwiedzi oraz 'święci' z polskiego kościoła i Watykanu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
J 23
  • J 23
  • 07.02.2012 14:52

JESZCZE W PRZYSZŁOŚCI MOŻE BYĆ TAK ,ŻE niektórzy zostaną eksmitowani z Wawelu !

Komentarz został ukrytyrozwiń

No widzisz, Ela. Dla nich wybitny był Lech K. Jego wyniesli na ołtarze, pochowali w miejscu pochówku królów...Co tam jakaś Szymborska ....

Ech:((((

Komentarz został ukrytyrozwiń
E.Szychlinska
  • E.Szychlinska
  • 06.02.2012 21:47

To dziwna społeczność ci " pisowcy "Nawet w obliczu śmierci Wielkiej Poetki nie potrafią się powstrzymać od komentarzy poniżej pewnego poziomu. Tak nie postępuje prawdziwy katolik .Pani Pawłowicz co będzie robić w piekle ? Bawić się w chowanego z Rydzykiem ? Sory - poniosło mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
  • Jola
  • 06.02.2012 20:53

NIE głosując na Jarosława Kaczyńskiego Szymborska WYPEŁNIŁA swój obowiązek wobec narodu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poslanka Pawłowicz to profesor prawa

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto to jest Krystyna Pawłowicz? Kolejny aniołek prezesa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzieki Pani Malgorzato za przypomnienie tego filmu. Pamiętam, że oglądałam go jako dziecko z jednym zasłoniętym okiem, bo wydawało mi się, że tak będę się mniej bała :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do piekła dostać się to niełatwa sprawa: http://www.youtube.com/watch?v=xkWuNZvA7gQ
Pogrzeb to smutna sprawa, ale miło mi słyszeć, że będzie to uroczystość świecka.
Dobry art 5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha,ha,ha:) Obrońcę w osobie Autora Gębki już mam, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko prosić Wysoki Sąd o łagodny wymiar kary :)
Co do piekła, to i tak tam własnie się wybieram, bo primo: w niebie jest zimno i nudno, secundo: w piekle będą wszyscy moi znajomi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.