Facebook Google+ Twitter

Szymon Hołownia będzie w Krakowie w ramach Dni Jana Pawła II

7 listopada Szymon Hołownia będzie gościem IV Dni Jana Pawła II, które będą odbywały się w Krakowie. Spotkanie ze znanym dziennikarzem i autorem odbędzie się o godzinie 19 w Centrum Konferencyjnym AGH przy ulicy Reymonta 7.

Promocja najnowszej książki Szymona Hołowni


W ramach Dni Jana Pawła II - w czasie spotkania na campusie krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej Szymon Hołownia będzie promował swoją najnowszą książkę "Bóg. Życie i twórczość".

W swojej książce Szymon Hołownia próbuje stworzyć... biografię Boga. Autor stara się przybliżyć czytelnikowi między innymi zagadnienia Boga i czasu.

Opisuje on nasze ludzkie wyobrażenia Boga, odpowiada na najbardziej nurtujące pytania - takie jak: Czy rzeczywiście Bóg jest jeden? Dlaczego w Starym Testamencie bywał okrutny i mściwy, a w Nowym twierdził, że najważniejsze to kochać i przebaczać? Dlaczego nie możemy Boga zobaczyć? Dlaczego objawił się akurat Żydom i czym jest Trójca Święta?Czym są Dni Jana Pawła II?


Inicjatywa Dnia Jana Pawła II narodziła się w 2006 roku. Wtedy to uczelnie reprezentowane w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa podjęły decyzję o rozpoczęciu całego przedsięwzięcia. Ma ono trzy przenikające się płaszczyzny: naukową, popularyzacyjną i kulturalną. Impreza ma inspirować badania naukowe i pokazywać dziedzictwo Jana Pawła II.

W ramach imprezy, która będzie odbywała się w dniach od 3 do 5 listopada przewidziane są sesje naukowe (tematem przewodnim jest wolność), konkurs literacki na temat wolności dla młodzieży studenckiej, a także wydarzenia kulturalno-artystyczne (koncert muzyki poważnej i popularnej, spektakl teatralny oraz plener rzeźbiarski). Odbędą się również panele dyskusyjne i inne ciekawe spotkania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Michasia
  • Michasia
  • 06.12.2010 23:31

wiecie miała narty z remkiem teraz ma w biografii bieszczady z hołownią, ale z niej obrotna kobietka, szybko zmienia pośladki

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joanna Michalska
  • Joanna Michalska
  • 06.12.2010 23:29

dziwny to człowiek z tego hołowni, o bogu pisze a żyje jak bezbożnik z panią madzią mołek, puszczalską na maksa, jego też puściła, a potem wróciła, bo nie ma z kim sypiać teraz, żeby się w tvn utrzymać, wstyd panie hołownia

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pauli
  • Pauli
  • 05.11.2010 21:43

Czy masz Ktoś przepis ad hoc na szybkie przedostanie się na Reymonta z okolic rynku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też mam problem z tym człowiekiem. TVN -u nie oglądam wcale, a Religię. tv od wielkiego dzwonu.
Niemniej książki jego lubię :)
Dziękuję Pani Joasi za wychwycenie błędów. Przed wysłaniem do redakcji myślałam jak tą zajawkę poprawić..
będę wystrzegała się powtórzeń :) obiecuję :) powtórzenia i pisanie wstępów to minusy największe w moim pisaniu. Ale walczę z tym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, po co Hołownia występuje w TVN? Pewnie dla rozgłosu i pieniędzy. To doskonała okazja, żeby i siebie, i książki wypromować. Ot, co. ;)

Pani Zuzanno, należałoby popracować nad zajawką - Hołownia BĘDZIE gościem, dni BĘDĄ się odbywały, spotkanie ODBĘDZIE SIĘ - tylko trzy zdania, a aż trzykrotne powtórzenie. Wystarczy to lekko przeredagować. :)
Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, odpowiedź na postawione przeze mnie pytania jest tylko POZORNIE łatwa :)))
Sama jak o nich myślę to czasem mam różne wątpliwości. Choć podobno powinno być łatwiej ze względu na to, że jestem osobą wierzącą i praktykującą i przyszłą (być może) teolożką :)

To są pytania nad którymi głowią się nie tylko teologowie ale i filozofowie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zuzanno już kiedyś wyraziłaś swoją sympatię do P.Hołowni. Mam problem z tym Panem. Pisze ciekawie ale po co występuję w TVN? P.s Te pytania które zamieściłaś to abecadło lekcji religii klas I-III :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.