Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22541 miejsce

Szymon Niemiec kandydatem na mistrza w maswrestlingu

Szymon Niemiec z Dzięgielowa jest kandydatem na mistrza w maswrestlingu - dyscyplinie rozgrywanej w Polsce od dwóch lat.

Szymon Niemiec ma 24 lata, jest studentem trzeciego roku studiów w Wyższej Szkole "Edukacja w Sporcie" na kierunku menadżersko- trenerskim. Mieszka w Dzięgielowie, koło Cieszyna.

Skąd u Ciebie zainteresowanie tą dyscypliną sportu?
 / Fot. zdjecie dostarczone przez rozmowceJuż od dziecka lubiłem sport, rywalizację i związane z tym nierozłącznie wspaniałe poczucie zwycięstwa. Razem z innymi dzieciakami z podwórka często wymyślałem zabawy, w których chodziło o pokazanie kto jest silniejszy, kto podniesie większy kamień, zrzuci z gałęzi wiszącego przeciwnika oraz różne formy przeciągania. Zdobyłem uprawnienia instruktora pływania sportowego, instruktora nauki pływania i kwalifikacje ratownika WOPR oraz uprawnienia płetwonurka. Niestety po pewnym czasie pływanie nie dawało mi już takiej satysfakcji, czegoś brakowało, czułem, że to nie do końca jest to co chcę robić.

Był to okres kiedy Strong Man pojawił się w Polsce, dyscyplina stała się medialna i popularna. Pamiętam jak każdą sobotę spędzałem oglądając strongmanów w TVN, imponowali mi swoimi gabarytami, a szczególnie siłą. Był to impuls jak i pewnego rodzaju marzenie, aby być takim jak oni, silnym!
Pierwszym celem było zaoszczędzenie paru złotych i kupienie gryfu i sztangielek. Ławeczkę zbiłem z desek, stojaki pospawało i już można było zacząć coś robić. Miałem 125 kg obciążeń i szybko z nich wyrosłem. Potrzebowałem więcej, a nawet dużo więcej. Z grupką przyjaciół, takich samych zapaleńców jak ja, przeniosłem się na prawdziwą siłownię z kupą żelastwa, nieistniejącą już Mega Gym w Cieszynie. Szybko się zaaklimatyzowałem. Trenuję już 8 rok, a od 5 lat zajmuję się sportami siłowymi i kształtowaniem siły.

Jak przygotowujesz się do zawodów? Kto pomaga Ci w opracowaniu diety i ćwiczeń?
Dzięki własnym doświadczeniom, jak i nabytej przez ten okres wiedzy na temat metodyki treningu, fizjologii, anatomii, suplementacji oraz dożywianiu jestem w stanie sam opracować sobie poszczególne fazy treningu, jak i przygotować się do startów, oraz pomóc w przygotowaniach kolegom. Przez ten okres doszedłem do wyników siłowych 320kg w przysiadzie, 210kg na ławeczce oraz 300kg w martwym ciągu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.