Facebook Google+ Twitter

Szymon Niemiec ma szansę zostać biskupem

Szymon Niemiec ma szansę zostać biskupem Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego. Autor W24, działacz gejowski i duchowny niewielkiej wspólnoty protestanckiej jest póki co jedynym kandydatem na biskupa z Europy w swojej wspólnocie.

 / Fot. W24Szymon Niemiec jest duchownym Wolnego Kościoła Reformowanego, który połączył się w 2009 r. ze Zjednoczonym Kościołem Reformowanym ze Stanów Zjednoczonych. Ta ostatnia denominacja protestancka wybierze w najbliższym czasie biskupa.

"Wyniki wyborów będą znane w maju. Na razie jestem jednym kandydatem z Europy, choć procedura zgłaszania kandydatów jeszcze się nie zakończyła. W naszym Kościele hierarchów będzie po wyborach tylko dwóch. Jeśli Bóg pozwoli i zostanę biskupem, podlegać mi będzie więc dystrykt obejmujący Europę, Azję, Afrykę, Oceanię i Antarktydę" - mówi Niemiec dla TVP Info.

Szymon Niemiec znany jest przede wszystkim, jako aktywny działacz gejowski. Dlatego informacja o tym, że jego związek wyznaniowy może wyznaczyć go na biskupa, wywołała ostre komentarze. "To jakaś farsa. Równie dobrze może ogłosić się biskupem Marsjan" - powiedział redaktor naczelny "Frondy", Tomasz Terlikowski.

Zjednoczony Kościół Chrześcijański jest niewielkim związkiem wyznaniowym liczącym na całym świecie od 2-3 tys. członków.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czarek Apostol
  • Czarek Apostol
  • 27.08.2012 08:45

To nie dowcip 26.08.2012 Pastor Szymon Niemiec został ordynowany na Biskupa w" CUC " kościół który posiada ważną Sukcesję apostolską, więc czy nam się to podoba czy nie jest "ważnie ale niegodnie wyświęconym biskupem, jak inni biskupi tzw: heretycy

Komentarz został ukrytyrozwiń
satyryk
  • satyryk
  • 13.01.2012 23:52

dobry dowcip na dobranoc.
... to może od razu mianować go papieżem gejów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.