Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11582 miejsce

Szymon Skubik: Pan od torebek.

Szymon Skubik to 21-letni student elektroradiologii na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Od innych studentów zasadniczo różni go fakt, że w czasie wolnym od nauki zajmuje się nietypowym hobby - mianowicie szyje... damskie torebki.

Stoisko Szymona / Fot. Marta DerkiewiczM.Derkiewicz: Skąd takie nietypowe zainteresowania?

Sz.Skubik: Zainteresowania, a w zasadzie sam pomysł na szycie, podpatrzyłem u rodziców - zajmują się krawiectwem. Patrząc na to, co robią, pomyślałem, że to nie takie trudne i że mogę stworzyć cokolwiek - co tylko wymyślę sobie w głowie. Kiedy przedstawiłem ten pomysł swojej dziewczynie, stwierdziła, że chciałaby abym na początek uszył jej torebkę. Tak się zaczęło. Poprosiłem o parę lekcji szycia i postanowiłem zrealizować pierwsze zamówienie.

M.Derkiewicz: Co szyjesz?

Sz. Skubik: Głównie zajmuje się szyciem torebek wg własnego pomysłu, ale nie tylko... Zdarza się, że ktoś sugeruje mi jakiś wzór lub przynosi materiały - wtedy traktuję to jako nowe wyzwanie i staram się temu podołać. Poza torebkami szyję etui na telefony, zakładki do książek i mam kilka nowych pomysłów na inne drobiazgi, które mam nadzieję wkrótce wcielę w życie.

M.Derkiewicz
: Co możesz powiedzieć o swoich pracach, skąd czerpiesz pomysły?

Sz.Skubik: Moje prace to głównie torebki dla pań. Szyję z różnych materiałów począwszy od bawełny poprzez taftę, satynę, kończąc na skórze. Torebki różnią się krojem, kształtami, kolorami. Moje wyroby nie trafiają do określonej grupy wiekowej, moimi klientkami są zarówno małe dziewczynki, starsze panie, jak i mężczyźni, którzy szukają niepowtarzalnych prezentów dla swoich Pań. Myślę, że każda kobieta, która docenia rękodzieło i chce otaczać się unikalnymi rzeczami znajdzie coś dla siebie. Co do pomysłów to nie mają konkretnego źródła, wpadają mi do głowy zupełnie nieoczekiwanie. Łapię wtedy kartkę i zaczynam rysować, poprawiać, ulepszać. Przede wszystkim staram się żeby były oryginalne, ale również żeby trafiały do różnych odbiorców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.