Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17458 miejsce

Szymon Wydra: Każda akcja charytatywna jest wyjątkowa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-02 20:25

Na dwie minuty przed wejściem na scenę, Szymon Wydra z zespołu Carpe Diem opowiada Wiadomościom24.pl o działalności charytatywnej, swoim podejściu do ludzi i szczęściu w życiu.

Podczas koncertu charytatywnego z okazji "Dnia Kotana" udało mi się porozmawiać z Szymonem Wydrą, wokalistą zespołu Carpe Diem, przygotowującym się do wejścia na scenę.

Szymon Wydra / fot. B. MiędzybrodzkiTo Wasz pierwszy koncert podczas „Dnia Kotana”. Jak czujesz się przed wejściem na scenę?

W poprzednich latach bardzo chcieliśmy być tutaj, razem z innymi zespołami, ale niestety nie pozwalał nam na to czas. Dziś, kiedy dookoła widzę same uśmiechnięte twarze, cieszy mnie bardzo, że wreszcie mogliśmy wziąć udział w tej wspaniałej akcji.

Jak oceniasz cel koncertu?

Myślę, że imprez takich, jak „Dzień Kotana” powinno być jak najwięcej, bo ich cel jest bardzo szczytny. Pomysł ze zorganizowaniem „Domu Ciepła” jest jak najbardziej słuszny. Jeśli nie możemy przezwyciężyć problemu strukturalnej biedy, musimy chociaż przeciwdziałać jej skutkom. Powinno być znacznie więcej takich inicjatyw w naszym kraju, po to, by ludziom żyło się lepiej. Ludziom, którzy naprawdę tego potrzebują.

Czy spotykałeś się wcześniej z ludźmi z MONARu?

Bardzo często spotykam się z ludźmi potrzebującymi pomocy, nie tylko z MONARu. Wystarczy zresztą wejść na stronę mojego zespołu, żeby zorientować się, że często bierzemy udział w akcjach charytatywnych.

Dlaczego zaangażowaliście się w taką działalność?

Ci, którzy mają trochę więcej szczęścia w życiu powinni pamiętać o potrzebujących. Nie wyobrażam sobie, żeby osoby publiczne, którymi my jesteśmy, nie pomagały innym chociaż samą swoją obecnością.
Ludzi trzeba szanować, trzeba ich kochać. Nie każdy ma możliwość wspierać innych materialnie, ale można to robić poprzez dawanie im radości i ciepła, tak jak robią to dzisiejsi widzowie. Uważam, że każdy, kto ma choć trochę dobrego serca i czas, powinien tutaj być – obecność obowiązkowa!

Czy jest jakiś cel, którego nie udało ci się osiągnąć w działalności charytatywnej?

Nie chcę tutaj robić z siebie świętego, ale szczerze powiem, że żałuję i przepraszam za to, że fizycznie nie jesteśmy w stanie wszystkim pomóc. Wiem, że tego nie da się zrobić, ale wszyscy członkowie Carpe Diem mają potrzebę czynienia dobra i mimo wszystko się starają…

Jest jakaś akcja charytatywna, która szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Każda akcja charytatywna jest wyjątkowa. To nie jest tani chwyt reklamowy, albo czcze gadanie i nie chcę, aby tak brzmiało – zresztą, wszyscy, którzy zajmują się pomocą charytatywną sami to wiedzą. Niestety mamy chyba za mało czasu, żeby opowiadać na ten temat, ponieważ każda inicjatywa ma w sobie coś szczególnego, na co warto zwrócić uwagę, a my wchodzimy na scenę za dwie minuty…

Każdy człowiek, któremu się pomaga jest szczególny. I tak, jak w muzyce każdy koncert trzeba traktować indywidualnie, tak do każdego człowieka należy podchodzić jak do kogoś wyjątkowego. Traktować go w sposób podmiotowy, a nie przedmiotowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wiesz co zinc żałosny jestes!!
Jeśli Cie nie interesuje ten zespół nie musisz nic czytać i pisać o nich!!
Pisz tak żeby nie urazic innych!!
Szymon Wydra i Carpe Diem sa zaje****!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.10.2006 19:59

Będę odrobinę złośliwy Szymon - tylko dziękim takim akcjom możesz zaistnieć w mediach :(

z.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.