Szymon Ziółkowski wicemistrzem świata!

Szymon Ziółkowski zdobył srebrny medal, podczas odbywających się w Berlinie mistrzostw świata w lekkoatletyce.

/ Fot. PAPPolski młociarz nie był wcale w gronie faworytów do medalu, jednak jest to jeden z tych zawodników, którzy zawsze są w stanie powalczyć o najwyższe trofea. Dzisiaj się udało. W swoim najlepszym rzucie, Ziółkowski osiągnął odległość 79.30 m, co jest jego najlepszym rezultatem w tym roku.

Zwycięzcą konkursu został niepokonany od roku Primoz Kozmus. Słoweniec w ubiegłym roku nie dawał szans rywalom, zwyciężając wszystkie największe imprezy, łącznie z triumfem na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Dziś jako jedyny w swoich rzutach przekroczył (dwukrotnie) 80 metrów, nie pozostawiając rywalom cienia wątpliwości, kto jest najlepszym młociarzem świata.

Dla Szymona Ziółkowskiego to już trzeci medal mistrzostw świata w karierze. W 2001 roku w Edmonton, Polak był najlepszy, a cztery lata później w Helsinkach stanął na najniższym stopniu podium. Dwa lata temu w Osace nie było już tak dobrze i nasz reprezentant zakończył zawody na siódmym miejscu.

Oprócz Kozmusa i Ziółkowskiego, na podium znalazł się dziś Rosjanin Aleksey Zagornyi, który dopiero ostatnim rzutem na odległość 78.09 m, zapewnił sobie brązowy medal.