Facebook Google+ Twitter

Szymon Ziółkowski złotym medalistą mistrzostw świata w 2005 roku?

Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski z Sydney w rzucie młotem, który w mistrzostwach świata w lekkoatletyce w 2005 roku zajął trzecie miejsce, może, po ośmiu latach, zostać uznany za najlepszego młociarza globu.

 / Fot. Remigiusz Józefowicz/CC BY-SA 2.5 PLWszystko to przez informację podaną przez IAAF- Międzynarodową Federację Lekkoatletyki, która podczas posiedzenia w Monako ujawniła nazwiska sześcioro lekkoatletów, u których ponowne pobranie próbek do badań ujawniło stosowanie dopingu. Wśród nich jest dwójka młociarzy, którzy w konkursie rzutu młotem podczas Mistrzostw Świata w Helsinkach zajęli pierwsze dwa miejsca.

Chodzi tu konkretnie o dwóch reprezentantów Białorusi- Iwana Tichona i Władimira Dewiatowskiego, którzy na podium stali wraz z Szymonem Ziółkowskim. Wiadomość podana przez IAAF może oznaczać, iż złoty medal i tytuł mistrza świata przypadnie naszemu rodakowi.

Wśród sześciu lekkoatletów, wśród których wynik badania antydopingowego dał wynik pozytywny, są reprezentanci dwóch państw- Białorusi i Rosji.

Zarówno Tichon, jak i Dewiatowski zostali już pozbawieni medali za igrzyska olimpijskie w Pekinie, kiedy to zajęli, odpowiednio, 3 i 2 miejsce. Także wtedy zostali pozbawieni medali przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, jednak ich apelacja została pozytywnie rozpatrzona przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu.

Zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie białoruskich møociarzy oraz pozostałych lekkoatletów, IAAF przeprowadzi szereg kolejnych postępowań, po których zostaną podjęte ostateczne decyzje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.