Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20500 miejsce

Szympansy uciekły z zoo w Kansas City. Skonstruowały drabinę

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ogrodzie zoologicznym w Kansas City. Siedmiu szympansom udało się opuścić zoo przy pomocy prowizorycznej drabiny.

 / Fot. By Thomas Lersch (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-2.5 (Szympansy skonstruowały drabinę, która umożliwiła im ucieczkę z ogrodu zoologicznego. Dyrekcja zoo uważa, że jedna z małp złamała długą gałąź, przystawiła ją do muru i pokazała drogę pozostałym zwierzętom - informuje Polska Agencja Prasowa. Przez godzinę małpy przebywały na wolności. Opiekunowi zwabili je do ogrodu owocami.

Ogród zoologiczny w Kansas City ma 82 hektary i powstał w 1908 r. Przebywa w nim 1300 zwierząt. W 2008 r. został wybrany jednym z najlepszych ogrodów Stanach Zjednoczonych. Szympansy naturalnie występują w Afryce Równikowej. Samce osiągają 170 cm wzrostu, a samice 130 cm. Trzymane w niewoli mogą ważyć nawet 90 kilogramów. DNA tych zwierząt różni się od ludzkiego tylko o 6 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@ Paweł Jankowski: Raczej czytać "Buszującego w zbożu" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za karę będą tłumaczyć Szekspira?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dziwi mnie to...

Naukowcy z Primate Research Institute na ekranie monitora pokazali 9 cyfr w przypadkowej kolejności, a 5 letni szympans dotykał je zaczynając od 0 do 9, tak jakby liczył i układał je w bardzo szybkim tempie. Gdy na ekranie w miejscu cyfr pojawiły się białe kwadraty, zapamiętanie gdzie jakie cyfry były nie stanowiły dla niego problemu. Tę samą zagadkę rozwiązywali również i studenci. Cyfry widoczne były tylko przez 0,2 sekundy. Szympans osiągał 80 procent trafień, a ludzie ... zaledwie 40 procent

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.