Facebook Google+ Twitter

Szynobus odpowiedzią na korki

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-10-14 08:37

Ursynów ma pomysł na zmniejszenie korków. Odpowiedzią na bolączkę kierowców ma być szynobus. Napędzany silnikiem spalinowym pojazd miałby przewozić mieszkańców dzielnicy w kierunku centrum i zachodnich rejonów stolicy.

Fot. ilustracyjna / Fot. PolskaPoczątek trasy szynobusu znajdowałby się na stacji techniczno-postojowej metra przy Lesie Kabackim. Od linii kolejowej Warszawa - Radom doprowadzone są tam tory techniczne. I właśnie z nich chcą skorzystać pomysłodawcy uruchomienia szyno-busu. Zdaniem ekspertów, pomysł nie jest do końca przemyślany, ale władze metra i dzielnicy nie bagatelizują go.

- W ciągu dwóch lat ma powstać obwodnica południowa, która będzie dochodziła do ulicy Puławskiej. Wtedy będzie się tam tworzył ogromny korek i wyjazd z dzielnicy będzie bardzo uciążliwy - przekonuje Lech Królikowski, radny Ursynowa.

To właśnie on złożył do władz dzielnicy interpelację w sprawie uruchomienia z Ursynowa szynobusa. - Osoby, które mieszkają blisko metra, mogą łatwo wydostać się do centrum, ale ci, którzy zamieszkują południowe rejony dzielnicy, będą musieli jeździć samochodami. Zamiast tego mogliby przemieszczać się do stacji techniczno-postojowej metra - tłumaczy Królikowski.

Andrzej Rejnson

Czytaj więcej:
Polska

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.