Facebook Google+ Twitter

"T2: Trainspotting". Potwierdzono wykonawców ścieżki dźwiękowej

Muzyka wykorzystana w sequelu kultowego filmu Danny'ego Boyle'a przydaje obrazowi wartości. Zaś po szeroko komentowanej wpadce Amazon, oficjalnie potwierdzono przedwcześnie ujawnioną listę wykonawców. Znawcy mówią: trippy!

Plakat filmu 'T2: Trainspotting 2' (2017). http://blog.coyoteproductions.co.uk/films/renton-spud-sick-boy-begbie-back/attachment/t2-trainspotting-quad-poster/ / Fot. blog.coyoteproductions.co.ukOficjalne potwierdzenie listy utworów ze ścieżki dźwiękowej do "T2: Trainspotting", ucina ostatecznie wszystkie gdybania, plotki i inne domysły. Zestawienie nie odbiega od wcześniej poznanego za sprawą "przypadkowego" wycieku (?), na stronie sklepu Amazon. Potentat w dziedzinie sprzedaży internetowej, niby nie mógł ujawnić tego wcześniej niż w dniu brytyjskiej premiery filmu, tj. 27 stycznia (premiera w Polsce w dniu 3 marca).

Sequel jednego z najbardziej ikonicznych obrazów lat dziewięćdziesiątych, został dopełniony wcale ciekawą oprawą muzyczną. 15 kawałków, których wybór stanowi eksplozywnie treściwą przejażdżkę na przestrzeni kilku dekad. Od punkowych porywów lat 70. (Blondie, The Clash), poprzez lata 80. przesiąknięte mariażami popu z rockiem czy rapem (Queen, Run D.M.C.), po dzisiejszą scenę niezależną (sic!) w postaci Wolf Alice i Fat White Family, tudzież Young Fathers. Tych ostatnich upodobał sobie Irvin Welsh tak bardzo, że panowie pojawiają się aż trzykrotnie. Przy czym szkocki pisarz zwraca z uznaniem uwagę: "Oni stworzyli własny gatunek" [muzyki - przyp. aut.].

W tym miejscu należy przypomnieć, że właściwie to Irvin Welsh jest prawdziwym sprawcą tego epokowego zamieszania. Jego książka "Trainspotting" (wyd. 1993) została sfilmowana przez Danny'ego Boyle'a w 1996 roku i dalszy sukces stał się już opiewany w kategoriach 'kultowości' i 'głosu epoki'. Kontynuacja, która stanowi sequel filmu, ukazała się w 2002 roku pod tytułem "Porno".

Soundtrack zdaje się być przykrojony w sam raz do obrazu 40-latków, którzy egzystują w rozpamiętaniu minionych dni narkotycznej glorii, gdzie katalizatorem szaleństwa był podobny kontekst muzyczny. "T2: Trainspotting" oprócz swoistej repetycji wnosi też sporo aktualizacji muzycznego wymiaru, jej ekstrapolowania do współczesnego okresu. Z pewnością takiego rodzaju zamysł zasadza się choćby w powrocie do kompozycji "Lust for Life", którą wzięli na warsztat muzycy Prodigy.

Tracklista:

1. Iggy Pop – "Lust for Life" (The Prodigy Remix)
2. High Contrast – "Shotgun Mouthwash"
3. Wolf Alice – "Silk"
4. Young Fathers – "Get Up"
5. Frankie Goes to Hollywood – "Relax"
6. Underworld /Ewen Bremner – "Eventually But (Spud’s Letter to Gail)"
7. Young Fathers – "Only God Knows"
8. The Rubberbandits – "Dad’s Best Friend"
9. Blondie – "Dreaming"
10. Queen – "Radio Ga Ga"
11. Run D.M.C. vs. Jason Nevis – "It’s Like That"
12. The Clash – "(White Man) In Hammersmith Palais"
13. Young Fathers – "Rain or Shine"
14. Fat White Family – "Whitest Boy on the Beach"
15. Underworld – "Slow Slippy"

Poniżej dla przypomnienia oficjalny zwiastun "T2: Trainspotting". Znajdziecie tam wszystko, i tramwaj, i gęś, i kraj nieznany ;)

A tutaj pozwalam sobie na prezentację mojego cichego faworyta. Irlandzcy prześmiewcy z The Rubberbandits:

źródła: NME
Amazon.co.uk
Amazon PL (FB)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.