Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30269 miejsce

t2_wojtas: - Nie chcę być traktowany jak zjawisko

Ma 24 lata, mieszka w Elblągu. Jego oryginalny wygląd przykuł uwagę stacji TVN i HBO. W listopadzie wystąpił w „Rozmowach w Toku”. Specjalnie dla Wiadomości24.pl t2_wojtas opowiada o sobie, Polakach, telewizyjnej kuchni i marzeniach.

 / Fot. foto: t2_wojtasMasz bardzo oryginalny image. Skąd wziął się pomysł na taki wizerunek i sposób bycia?
- Przede wszystkim nazwijmy to inaczej. Pomysł można mieć na coś, jak coś wykonać, ale nie ma to nic wspólnego z tym co człowiek czuje, by coś zrobić. Faktem jest, iż żadnej dystynktywności nie stworzysz pomysłem, gdyż to wszystko tworzy wewnętrzna istota siedząca w każdym z nas. Jest to pewien rodzaj odczucia potęgowany definicją słowa „gust”. Innymi słowy ekspresja własnej osobowości w sferach artystycznych. Proszę zrozumieć, iż to co sobą prezentuję nie należy do żadnej kategorii buntu - tylko w prostym znaczeniu do sztuki. Są ludzie, którzy odnajdują się w różnych kategoriach szeroko pojętego znaczenia wyżej wymienionego słowa. Ja akurat traktuję to jak coś naturalnego i bliskiego, coś co pozwala mi się czuć po prostu sobą.

Czym się obecnie zajmujesz i jak wygląda Twój przeciętny dzień?
- Czym się zajmuję na co dzień? Wiesz, jak każdy z nas zajmuję się po prostu życiem. Jednakże, wiem, że zadając to pytanie oczekujesz tej właśnie oklepanej odpowiedzi na ten oklepany frazes czy gdzieś pracuję lub czy się uczę. Więc prawdą jest, iż wykonuję obydwie te czynności, a pracuję dla pewnej międzynarodowej kompanii produkującej rzeczy, które możesz kupić w każdym sklepie spożywczym na terenie naszego kraju i nie tylko. W istocie rzeczy kwestia związana z tą właśnie pracą jest traktowana przeze mnie pobocznie, gdyż nie żyję tą czynnością, wykonuję ją tylko po to, by móc rozwijać swoje prawdziwe zajęcia, te, które są mi bliskie. Czasami potrzeba się poświęcać jednemu, by drugie rosło w siłę.

 / Fot. foto: t2_wojtasNa swoim profilu jednego z najpopularniejszych zagranicznych portali społecznościowych piszesz o sobie: "I may be nothing. I may be everything. I may be the one." Kim wobec tego jesteś?
- Jestem t2_wojtas. A te słowa są moimi słowami, które określają mnie, jako osobę z punktu widzenia świata. Co prawda każdemu człowiekowi są one bliskie w jakimś tam stopniu, z tym że nie często zdarza się, że ktoś postrzega to w takich wariantach. A ja akurat widzę to i czuję, dlatego postanowiłem wklepać to na klawiaturze, kiedy pisałem swoją deskrypcję. Przecież to w końcu należy do życia. A ja jestem szczerą osobą. Tak samo jak i Ty też jestem człowiekiem, czuję, myślę i postrzegam, to że jestem osobą dystynktywną - wiem o tym. Lecz nie chcę być traktowany jako zjawisko, bo to nie tędy droga. Moje preferencje, gusta i wybory prowadzą do tego, czym jestem, bez poświęceń nie byłbym po prostu sobą. Należy pamiętać także o tym, że nieważne jak człowiek wygląda, w co wierzy lub jak jest odbierany, naprawdę liczy się to, co człowiek ma w sercu i to co stara się robić dla tego świata, by uczynić go lepszym. I należy zadać istotne pytanie własnemu ja „co ja zrobiłem/łam dla świata, by uczynić go lepszym?”

Jesteś znany między innymi z perfekcyjnie dopracowanych zdjęć. Czy Twój wizerunek, który na nich prezentujesz znacznie odbiega od tego codziennego?
- Zdjęć, które sam tworzę. Żadne dzieło nie będzie kompletne póki nie znajdzie swojego odbiorcy, istotą jest więź miedzy twórcą, a widownią. Wizerunek nie odbiega od tego co prezentuję na co dzień, gdyż wciąż jestem tą samą osobą z obrazka. Lecz istnieją pewne proporcje w naszym życiu na ziemi, które zdaje się niektórym jest naprawdę ciężko pojąć. Jedną z tych proporcji jest fakt, że każda sytuacja wymaga odpowiedniego, nazwijmy to wizerunku, a przekładając to na bardziej powszechny język, to nie chodzimy do kąpieli w ubraniach i nie śpimy w łóżku w stroju galowym. Takie jest nasze życie, a ja też należę do tego świata. Jestem osobą dystynktywną i naprawdę zdaję sobie z tego sprawę, jednakże tak, jak reszta świata dostosowuję się do napotkanych warunków, to przecież jest takie normalne.

 / Fot. foto: t2_wojtasWystarczy spojrzeć na Ciebie by się domyśleć, że moda chyba raczej nie jest Ci obojętna. Kreujesz swój wygląd zgodnie czy też na przekór lansowanym przez projektantów trendom?
- Pozwól, że zacznę od tego iż nie podążam za żadnymi nowoczesnymi trendami, gdyż większość rzeczy, które wykonuję w swoim życiu robię na swój własny sposób a nie tak jak nakazują obyczaje moralne. Prawda jest, iż nie śledzę nowinek na rynku mody, naprawdę nie tedy droga, nie muszę naśladować narzucanych z góry schematów. Podchodzę do tego tematu zupełnie z innej strony. A jakiej? A takiej: ciało jest narzędziem, które trzeba w jakiś sposób ubrać. Żeby to wszystko było zrobione z głową trzeba mieć tzw. poczucie estetyki. Nie każdemu pasują te same ubrania, czy ten sam styl. Ja kieruje się w tym wszystkim wyczuciem stylu i tym by wszystko miało ręce i nogi. Oto cały sekret - Dopasuj swoje kształty do materiału.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

przypominając sobie Twój image z LO, zauważyłam ogromną ewolucję,pytanie tylko z kogo do kogo?Czy pozostałeś przy tym sobą?Podziwiam to,że potrafisz żyć pod prąd polskiej zaściankowości,ale przykre jest to,że spisałeś ten kraj na straty.
A co do TVN - ja bym tam nie wystąpiła.
Pozdrawiam,

Komentarz został ukrytyrozwiń

assasello987:
rzecywiscie tvn postapilo chamsko. kazdy kto ogladal ten odcinek zauwazyl znaczaca roznice miedzy dlugoscia wypowiedzi wojtka a innych osob. telewizja leci na latwizne. mialam nadzieje ze ten program pokaze ze "tacy ludzie" nie sa zli , zla jest jedynie polska nietolerancja. tymczasem tvn zrobil maly montazyk i wykreowal tak by byla duza ogladalnosc malym kosztem. po co sie wysilac? o 15.30 przed odbiornikami zasiadly gospodynie domowe dla których ludzie tego typu to "banda nie robów która moglaby wziac sie do nauki bo im juz odppjerdala"
polska rzeczywistosc.
norma

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtas jesteś zwykłym pozerem. Pamiętam Cie jak wyglądałeś jeszcze kilka lat temu.. wtedy starałeś się upodobnić się do Marylin Manson dziś jesteś zupełnie inny i zakładasz szpilki.. Twierdzisz, że jesteś sobą i robisz wszystko dla siebie ale jednocześnie starasz się robić wszystko pod publikę i dążyć do sławy. Żadna z Ciebie gwiazdeczka a California ze swoim Hollywood raczej przed tobą otworem nie staną (mam taką nadzieję). Reasumując chciałbym powiedzieć... Elbląg przeprasza za t2wojtasa a Tobie powiedzieć, że jeszcze jest czas na powrót do normalności..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodzaca galeria sztuki malo użytkowej, potraktowana przelotnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wywiad był na zasadzie, że wysłałeś gościowi listę pytań i on Ci odpisał...? Czy na zasadzie, że się spotkaliście, miałeś na karteczce zapisanych kilka pytań i kompletnie nie interesowała Cię rozmowa z nim, a tylko tych pytań zrealizowanie?

Bo właśnie rozmowy mi tu brakuje:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.