Facebook Google+ Twitter

T-50 - rosyjski supermyśliwiec jest zbyt drogi dla... Rosjan

T-50 (PAK FA) - myśliwiec piątej generacji jest dumą rosyjskich konstruktorów. Do tej pory tylko USA mogły pochwalić się tego rodzaju samolotami. Jednakże Rosjanie już narzekają, że nie stać ich na zakup własnego produktu.

T-50 'PAK FA' SuchojBy Maxim Maksimov (http://russianplanes.net/EN/ID52033) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0), CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or via Wikimedia Commons / Fot. Maxim MaksimowDoradca dyrektora generalnego KRET (Koncern Technologii Radioelektronicznych) Władimir Michejew powiedział, że PAK FA jest pewnego rodzaju latającym robotem, gdzie pilot nie tyle pełni swoją funkcję, ile stanowi jeden z integralnych elementów samolotu.

Rosyjski myśliwiec piątej generacji T-50 (PAK FA) jest zgodnie z planem przewidziany do seryjnej produkcji w 2016 roku. Obecnie trwają testy lotnicze. Póki co, jedynym krajem na świecie, który mógł pochwalić się myśliwcami piątej generacji były Stany Zjednoczone z samolotami F-22 i F-35.

Zastosowanie materiałów kompozytowych i innowacyjnych technologii, oraz aerodynamika i możliwości silnika PAK FA, zapewniają bezprecedensowy niski poziom wykrywania przez radary, detekcję optyczną i podczerwień.

Według Władimira Michejewa, PAK FA można również nazywać "inteligentnym" samolotem, ponieważ posiada "inteligentne poszycie", które oprócz funkcji pilotażowej faktycznie spełnia rolę przyrządów i bloków.

"Jeśli spojrzymy na końcówki skrzydła, to z jednej strony, jest to skrzydło, a z drugiej - to stacja aktywnej obrony 'Himalaje'. Znajduje się w skrzydle i zapewnia nie tylko możliwości lotu, ale również ochronę - powoduje zakłócenia radiolokacyjne" - wyjaśniał rzecznik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.