Facebook Google+ Twitter

T- Mobile Ekstraklasa. Ponad milion kibiców na trybunach

Mecze rundy jesiennej polskiej ekstraklasy piłkarskiej przyciągnęły na trybuny ponad milion kibiców. Największa frekwencję na trybunach odnotowano w Poznaniu, gdzie na wszystkie mecze przybyło 164 995 osób.

stadion Lecha Poznań ( widok z trybun) / Fot. Carte/ WikipediaWszystkie 120 spotkań tej rundy obejrzało łącznie 1 001 979 widzów, daje to średnią 8 350 widzów na każdym meczu - informuje strona pap.pl.

Największą średnią kibiców na mecz może się pochwalić Lech Poznań. Na stadionie w Poznaniu rozegrano łącznie siedem spotkań. Na każdym z nich na trybunach przebywało zatem średnio 23 571 kibiców. Najgorzej pod względem frekwencji było w Bełchatowie, gdzie łącznie osiem spotkań obejrzało 13 478 osób. Daje to średnią 1 685 widzów na mecz.

Najwięcej fanów obejrzało mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa. Na stadion przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu przybyło wówczas 40 632 kibiców.

Pod względem ilości fanów, którzy zdecydowali się wybrać na stadion, rekordowa była w tym sezonie piąta kolejka. Podczas ośmiu spotkań na trybunach zasiadło 102 786 osób. Średnio 12 850 na jednym meczu.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.