Ta niedziela w Pekinie należy do Polaków

Łukasz Wolski
Zdobywcy srebrnego medalu
Zdobywcy srebrnego medalu EPA/JENS BUETTNER
Polska czwórka podwójna ma złoto! Czwórka podwójna wagi lekkiej bez sternika z wicemistrzostwem olimpijskim! Kołecki srebrnym medalistą w podnoszeniu ciężarów! Wieszczek z brązowym medalem w zapasach!

Szymon Kołecki z wynikiem 228 kg (179+224) zdobył srebrny medal w kategorii 94 kg, konkurencji podnoszenia ciężarów.

Polak był słabszy tylko od Kazacha Ilii Ilina. Nowy mistrz olimpijski wygrał z rezultatem 406 kg (180+226). Walka o złoto była pasjonująca, rozstrzygnął o niej ostatni podrzut Kołeckiego. Polak jednak nie dał rady, ale ogromnie cieszył się z olimpijskiego medalu po ośmiu latach ( w Sydney też był drugi ).

Nasza czwórka podwójna zdeklasowała rywali i sięgnęła po olimpijskie złoto! Nasi trzykrotni mistrzowie świata byli dziś nie do pokonania. W rewelacyjnym wyścigu, rywali pozostawili daleko z tyłu, bo o ponad dwie sekundy. Przypominamy, to już drugi złoty medal dla Polaków w Pekinie!

Polska czwórka podwójna wagi lekkiej bez sternika wicemistrzami olimpijskimi! Nasi wioślarze, po fantastycznym finiszu, zajęli drugie miejsce, ustępując pola tylko Duńczykom. Skład naszej "srebrnej" osady: Łukasz Pawłowski, Bartłomiej Pawełczak, Miłosz Bernatajtys i Paweł Rańda. Trzecie miejsce dla Kanadyjczyków.

Agnieszka Wieszczek brązową medalistką w zapasach w stylu wolnym w kategorii 72 kg. Polka pokonała 2:0 reprezentantkę Hiszpanii Maider Unde. To historyczny medal polskich zapaśniczek na Igrzyskach. Historyczny, bo pierwszy.

Koniec marzeń siatkarek

Nasze siatkarki uległy reprezentacji USA 2:3 i pożegnały się z turniejem. Uległy i to na własne życzenie. Tie - break był do wygrania. Przy stanie 11:10 dla Polek, piłka po amerykańskim bloku zmierzała na aut, niestety jedna z naszych siatkarek ją podbiła. Później, przy stanie 13:13, "Złotka" miały piłkę w górze, ale Katarzyna Gajgał została zablokowana. Kolejny akcja to także punkt dla Amerykanek i jasne stało się, że naszych siatkarek zabraknie w olimpijskim ćwierćfinale...

Polska: USA 2:3 ( 25:18, 21:25, 25:19, 19:25, 13:15 )

Polska: Katarzyna Skorupa, Katarzyna Skowrońska, Katarzyna Gajgał, Agnieszka Bednarek, Małgorzata Glinka, Milena Rosner, Mariola Zenik (libero)

Phelps pobił rekord Spitza
Phelps wygrał dziś ze sztafetą USA rywalizację w konkurencji 4x100 metrów stylem zmiennym. Amerykańskiemu pływakowi dziś pomogli Aaron Peirsol, Brendan Hansen i Jason Lezak.
Cała czwórka ustanowiła też rekord świata na tym dystansie. Tym samym, wyczyn Marka Spitza z Monachium 1972 roku, nie jest już najlepszym osiągnięciem sportowca na jednych igrzyskach.

Żeglarstwo. Kusznierewicz i Życki już prowadzą! Klepacka co raz wyżej

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki objęli prowadzenie w klasie Star. Zawdzięczają ten fakt dobremu startowi w 4. wyścigu. Polacy zajeli w nim drugą pozycję.

Zofia Klepacka co raz lepiej radzi sobie w regatach żeglarskich. Dziś w swoim pierwszym wyścigu była druga. W następny, siódmym, było jeszcze lepiej. Nasza żeglarka prowadziła od startu do mety i wygrała 7. wyścig. W klasyfikacje generalne jest ósma. Dobry start zaliczył dziś Przemysław Miarczyński. W 6. wyścigu był drugi, natomiast w 7. przypłynął jako 7. On jednak jest dopiero 16. w klasyfikacje generalnej. Obydwoje naszych reprezentantów startuje w klasie RS: X.

W klasie Laser Radial Katarzyna Szotyńska zajęła w 6. wyścigu 5. pozycję, co dało jej awans w " generalce " na 13. miejsce.

Kolarstwo torowe

Łukasz Kwiatkowski po awansie do 1/16 finału, przegrał swój pojedynek z Brytyjczykiem Jasonem Kennym i będzie się ścigał w repasażach kolarskiego sprintu.

Tenis
Dementiewa mistrzynią olimpijską! W finale Rosjanka pokonała swoja rodaczkę Dinarę Safinę 3:6, 7:5, 6:3.
Rosjanki zdominowały turniej singlistek, gdyż brąz zdobyła Wiera Zwonareiwa.

W finale deblistek najlepsze siostry Williams. Amerykanki pokonały duet z Hiszpanii Anabel Medina Garrigues i Virginię Ruano Pascual 6: 2, 6: 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0