Facebook Google+ Twitter

Ta ostatnia niedziela...

Trudno w to uwierzyć, ale nadszedł ostatni weekend wakacji. Z czasem urlopów i wypoczynku Słupsk żegna się ostatnim Jarmarkiem Gryfitów i zamykającą lato imprezą plenerową. Jednocześnie ten weekend jest wprowadzeniem do nowego sezonu artystycznego.

W sobotę przywita swoich widzów, powracających już z wakacji, Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”. Na dobry początek proponuje premierę wznowieniową „Podwórka marzeń”, sztuki tematycznie związanej z zapobieganiem narkomanii. W niedzielę ten sam spektakl obejrzeć będzie można w ramach akcji „Dziecięca Zagroda” w Swołowie. Spektakl w ramach Dziecięcej Zagrody w Swołowie / Fot. Ryszard K. HetnarowiczTo właśnie tutaj, w zabytkowej Zagrodzie Albrechta, słupskie Muzeum Pomorza Środkowego wspólnie z Teatrem Władca Lalek organizowało przez całe lato imprezy edukacyjne dla dzieci. Mali uczestnicy mogli nie tylko wiele dowiedzieć się o regionie, ale i wziąć udział w konkursach, zabawach, obejrzeć przedstawienia nawiązujące do ludowych podań i legend. Teraz nadszedł czas na jej zamknięcie.

Ostatnia niedziela wakacji to jednak przede wszystkim pożegnanie z Jarmarkiem Gryfitów i imprezami organizowanymi przez miasto na Placu Zwycięstwa. Czas na ostatnie transakcje podczas Jarmarku Gryfitów / Fot. Ryszard K. HetnarowiczKramy na Rynku Rybackim tradycyjnie zapełnią się starociami, rękodziełem i sztuką ludową, ale w głównej roli wystąpią historycy. Kolejną kartę z historii miasta, prezentującą postać Heinricha von Stephana - twórcy karty pocztowej - odkryją członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół MPŚ w Słupsku. Konkurs historyczny, sprzedaż wydawnictw muzealnych oraz sceny przybycia wojów pomorskich księcia Racibora uzupełnią zestaw jarmarcznych atrakcji.

Od godziny piętnastej scena zbudowana na Placu Zwycięstwa będzie należała do objazdowego show z gwiazdami Radia Zet i tygodnika Gala. W Słupsku wystąpią kabaret OT.TO oraz zespoły Pectus i Blue Cafe. Konferansjerkę poprowadzi Marek Starybrat. Okolice sceny zagospodarują wędrowne stoiska kulinarne, dietetyczne i multimedialne.

Jedynym zmartwieniem organizatorów jest pogoda. W Słupsku już zaczęło padać, a synoptycy przewidują nawet burze. Pożegnanie wakacji może więc przemienić się w przedwczesne... powitanie jesieni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.