Facebook Google+ Twitter

Ta ostatnia niedziela... Orzeł Łódź - KMŻ Redstar Lublin 59:34

W ostatniej kolejce drużynowych Mistrzostw Polski II ligi lider Orzeł Łódź spotkał się 2 sierpnia z wiceliderem, drużyną KMŻ Redstar Lublin.

Jacek Rempała filar drużyny KMŻ Redstar Lublin / Fot. Fot. Andrzej WalczakDla drużyny Orła mecz ten był sprawdzianem przed zbliżającą się fazą play-off z uwagi na zapewnienie sobie pierwszego miejsca w tabeli już w poprzedniej kolejce. Drużyna z Lublina również pewna awansu, mogła walczyć o drugie miejsce w tabeli. Jednak popularne „Koziołki” przyjechały do Łodzi bez zawodników zagranicznych. Zabrakło w Łodzi między innymi awizowanego na to spotkanie Anglika Davida Howe. Oszczędny skład drużyny KMŻ Redstar Lublin ułatwił łodzianom zwycięstwo w tym meczu. Mimo braków kadrowych, drużyna z Lublina nie oddała tego meczu bez walki.

Mecz rozpoczął się niezbyt szczęśliwie. W pierwszym biegu młody junior drużyny z Lublina Kamil Mistygacz nie poradził sobie na trudnym łódzkim torze i na drugim okrążeniu uderzył w bandę. Na szczęście obeszło się bez jakichkolwiek urazów. Powtórka biegu bez udziału Kamila zakończyła się mocnym uderzeniem łodzian. Jadąc w składzie Simon Gustaffson i Maciej Piaszczyński zakończyli ten bieg zwycięstwem 5:1.

Dwa kolejne biegi z udziałem braci Rempałów w drużynie KMŻ zakończyły się remisem 3:3. W biegu czwartym Stanisław Burza i ponownie Maciej Piaszczyński przywożą dla łodzian 5 punktów. Dla drużyny z Lublina jeden punkt dowozi Tomasz Piszcz. Bieg piąty został przerwany na drugim okrążeniu, ponownie z powodu upadku Kamila Mistygacza. Tym razem jednak junior „Koziołków” na pierwszym łuku drugiego okrążenia z dużą szybkością uderzył przednim kołem w bandę. Po tym silnym uderzeniu długo leżał bez ruchu na torze. Jednak i tym razem jego przygoda zakończyła się szczęśliwie i po upływie kilku minut Kamil o własnych siłach wrócił do parku maszyn. W powtórce tego biegu dzięki świetnej jeździe Jacka Rempały drużyna z Lublina dodała do swojego wyniku 3 punkty. Również łodzianie przywożą 3 punkty. Stan meczu po pięciu biegach 19:11 dla Orła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.