Facebook Google+ Twitter

Tablety pod kontrolą UKE. Sprawdzono 104 modele. Połowa do poprawki

Urzędu Komunikacji Elektronicznej wziął pod lupę sprzedawane w Polsce tablety. Ponad połowa z nich nie spełnia wymagań technicznych lub formalnych.

 / Fot. Materiały prasoweKontroli poddano 104 modele tabletów różnych firm. 1/3 z nich poddano analizie laboratoryjnej. Tylko 45 proc. urządzeń (47 modeli) spełniało kryteria formalne i techniczne. "W 43 przypadkach podmioty odpowiedzialne za wprowadzenie wyrobów do obrotu skutecznie usunęły stwierdzone w kontroli nieprawidłowości w taki sposób, aby wyrób mógł pozostać w sprzedaży. Oznacza to, że docelowo w wyniku kontroli Prezesa UKE udział urządzeń spełniających wymagania osiągnął w chwili obecnej poziom ok. 87%" - czytamy na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Nieprawidłowości dotyczyły oznakowania, deklaracji zgodności, instrukcji obsługi. Niektóre tablety emitowały zbyt duże promieniowanie elektromagnetyczne. "Urządzenia, które nie spełniają wymagań zasadniczych w zakresie napięcia zaburzeń przewodzonych na zaciskach zasilania, mogą zakłócać pracę innych urządzeń podłączonych do tej samej sieci zasilającej. Zaburzenia przewodzone przenoszą się poprzez kable instalacji elektrycznej, a najczęściej objawiają się zakłóceniami w pracy odbiorników radiowych i telewizyjnych" - podaje urząd.

Raport wraz z wyszczególnieniem urządzeń jest dostępny na stronie UKE

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.