Facebook Google+ Twitter

Tablica informacyjna, której nikt nie może przeczytać

Rada osiedla wpadła na pomysł. W widocznym i często uczęszczanym miejscu umieszczono tablicę informacyjną dla mieszkańców. Tyle tylko, że tablica zwyczajnie skrywa swoje wiadomości.

 / Fot. Paweł Węzyk / Fot. Paweł WężykKilka dni temu w Zgierzu przy ul. Boya Żeleńskiego pojawiła się tablica. Wszyscy mieszkańcy mieli przeczytać na niej istotne informacje dotyczące życia osiedlowej społeczności. Na pomysł wpadła Rada osiedla. Na tablicy wisi dzisiaj regulamin konkursu "Mieszkaj zdrowo i kolorowo", w którym mieszkańcy mogą zgłaszać swoje przydomowe ogródki lub balkony, każdy w innej kategorii. Najpiękniejsze zostaną uhonorowane nagrodami rzeczowymi oraz umieszczeniem zdjęć w lokalnej prasie. Niestety dostęp do wspomnianych informacji jest ograniczony. Wybór miejsca, gdzie znajduje się tablica jest idealny, ale to jak stoi daje wiele do myślenia. Dlaczego? Bo ustawiono ją tyłem do chodnika, po którym spacerują mieszkańcy. Żeby przeczytać o najważniejszych wydarzeniach na osiedlu trzeba podeptać świeżo zasiany trawnik. Inaczej po prostu się nie da.

Podsumowując, muszę stwierdzić, że dobrych chęci osiedlowej Radzie nie brakuje, ale pomysłodawcy i wykonawcy mogliby się bardziej postarać. Ktoś mógłby powiedzieć, że informacje są skierowane do zmotoryzowanych mieszkańców osiedla, którzy przejeżdżając mogą zapoznać się z ważnym przekazem. Niestety jadąc tutaj samochodem nie uda się nic przeczytać, a jeśli ktoś się uprze i zatrzyma pojazd, musi z niego wysiąść i również zniszczyć zieleń. Dodam jeszcze, że zatrzymywanie w tym miejscu pojazdu jest zabronione. Tak więc mieszkaniec żądny wiedzy narażony jest dodatkowo na ukaranie mandatem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

tfu...plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no, tak sobie myślę - to ma swój sens. Widzicie znak - ograniczenie do 30? Przy takiej prędkości chyba można coś zauważyć. Nie wszystko ale zawsze coś. Więc dla dobrych obywateli, jeżdżących zgodnie z przepisami na pewno taka tablica jest przydatna.....aj, super myśl! :)
+ dobra obywatelska robota!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

W końcu jesteśmy w Unii :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. dobre D.O.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ niezły problem... Paradoks, jakich wiele w naszym kraju :P i w innych pewnie też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No a jak tego szybko nie zmienią na przodem do mieszkańca to nici z konkursu na ładny ogródek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Rozumiem, że wysłałeś link do Rady Osiedla :)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanisław pewnie na dodatek ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato w Polsce? Po rozum? Przecież nawet jesliby ta tablica stała 5 cm od jezdni powiedzieliby, ze to najlepsza lokalizacja :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.