Facebook Google+ Twitter

Tablica pamiątkowa Władysława Ślewińskiego zawiśnie w kościele w Mikołajewie

8 lutego w Urzędzie Gminy Teresin odbyło się spotkanie w sprawie ostatecznego wyboru tablicy pamiątkowej, upamiętniającej chrzest światowej klasy malarza, postimpresjonisty - Władysława Ślewińskiego.

Projekt tablicy pamiątkowej, który wygrał i zostanie zrealizowany . / Fot. Emilia BoguckaW spotkaniu wzięli udział: proboszcz parafii Mikołajew ks.Janusz Zabłocki i wójt gminy Teresin Marek Olechowski, przedstawiciel Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego Jarosław Miaśkiewicz.

Wybrano ostatecznie tablicę pamiątkową, która zawiśnie w kościele p.w.św.Jana i Pawła w Mikołajewie. Tablica jest zaprojektowana przez pracownię rzeźbiarską Boguccy z Mośny koło Poznania. Autorem projektu jest rzeźbiarka Emilia Bogucka. Studia ukończyła w 2003 roku na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem od profesora zwyczajnego J. Petruka.

Należy do pracowni, której członkowie związani
są z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu, piastują stanowiska kierownika Katedry Rzeźby prowadzącego pracownię Rzeźby oraz asystenta na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych. Posiada w swoim dorobku wiele wystaw od 1995 roku do 2004 min.otrzymała nagrodę na ogólnopolskim plenerze w Jerzowie 1996 r. Jest stypendystką Ministra Kultury i Sztuki 2002/2003, prezydenta Opola 1995/1996, posiada też w swoim dorobku stypendium rzeźbiarskie prezesa Energetyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.