Facebook Google+ Twitter

Tablice nagrobne cmentarza w Słońsku Górnym [Zdjęcia]

Na cmentarzu zobaczyć można tylko kilkanaście tablic. Przeczesałam teren nekropolii metr po metrze, ale więcej ich nie znalazłam. Większość została zniszczona, ale wiele pewnie tkwi w ziemi. Może ktoś kiedyś odnajdzie którąś z nich.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Cmentarz zajmuje teren pomiędzy wałem przeciwpowodziowym a wiejską szosą, wzdłuż której stoją domki jednorodzinne. Jest to jedna z dróg prowadzących z Ciechocinka nad Wisłę do tzw. przystani. Fot. Mirosława Kasowska
Cmentarz zajmuje teren pomiędzy wałem przeciwpowodziowym a wiejską szosą, wzdłuż której stoją domki jednorodzinne. Jest to jedna z dróg prowadzących z Ciechocinka nad Wisłę do tzw. przystani. Fot. Mirosława Kasowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na cmentarzu byłam między 21 s 25 maja br. i nic nie wskazywało, że szykują się jakichkolwiek prace. Cześć z tablic, które prezentuję, a które były w ziemi oczyszczałam gołymi rękoma z liści i zielska, żeby ujawnić napisy. Bardzo dziękuję za uzupełnienie podanych przeze mnie danych oraz podanie informacji o podjętych działaniach. Bywam w tamtych okolicach przynajmniej raz w roku, więc z wielką ciekawością i radością odwiedzę ten cmentarz za rok i pokażę co zostało zrobione. Bardzo życzę powodzenia w tym przedsięwzięciu. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MPW
  • MPW
  • 09.07.2012 13:12

Ze zdjęć wynika, że była Pani na cmentarzu kilka dni przed renowacją. Obecnie znaleziono 40 rekordów (nazwisk z datami). Ilość nagrobków wynosi 113. Do zrobienia została nam jeszcze połowa cmentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.