Facebook Google+ Twitter

Tablice rejestracyjne według pomysłu posła Liroya

Poseł Piotr Liroy Marzec przygotował kolejną propozycję zmian dla kierowców. Chce usprawnić proces rejestrowania pojazdów w Polsce.

 / Fot. Mariusz KapałaObecnie zmiana właściciela pojazdu pociąga za sobą wiele formalności. Jedną z nich jest zmiana tablic rejestracyjnych, a wyjątkiem jest sytuacja kiedy ponowna rejestracja samochodu przez nabywcę jest dokonywana w tym samym powiecie.

Nowy pomysł opiera się na zasadzie jeden pojazd, jedna tablica. Jak podkreśla Piotr Liroy Marzec, zaproponowane rozwiązanie to zarówno oszczędności i duże ułatwienie dla kierowców.

Nowością miałoby być wprowadzenie tzw. zbiorczej tablicy rejestracyjnej. Takie rozwiązanie miałoby być stosowane w przypadku kilku pojazdów będących własnością jednej osoby lub firmy. Jak czytamy w interpelacji „taka profesjonalna rejestracja montowana jest w jednym, w danej chwili użytkowanym pojeździe (np. do jazdy próbnej, testowej lub rajdu).

Potwierdza ona dopuszczenie do ruchu całego zbioru pojazdów. Ubezpieczeniu podlega najdroższy pojazd a pozostałe korzystają z niego w ramach pakietu. Takie rozwiązanie oznaczałoby spore oszczędności dla branży motoryzacyjnej".

Postulowana jest także większa ilość miejsca w dowodzie rejestracyjnym na potwierdzenie badań technicznych. Miejsce miałoby zostać wygospodarowane kosztem zmniejszenia rubryki z adnotacjami.

Przypomnijmy, że wcześniej poseł Piotr Liroy-Marzec wystosował do ministra infrastruktury interpelację, w której wzywa do przywrócenia czasowego wyrejestrowania pojazdu. Taka możliwość została zlikwidowana w 1997 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Może wcześniej wprowadzą dokument tożsamości w urządzeniach mobilnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe pomysły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.