Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1092 miejsce

"Tacy byliśmy...czyli Universe znany i nieznany" już w księgarniach

Henryk Czich wydał długo wyczekiwaną przez fanów książkę. Okazja do jej zakupu będzie już jutro ,po odsłonięciu miejsca pamięci Mirka Breguły w Chorzowie Starym.

 / Fot. okładka ksiażki"Tacy byliśmy... czyli Universe znany i nieznany" to pierwszy tom wspomnień autorstwa Henryka Czicha. Jest to zbiór najważniejszych wydarzeń z historii legendarnej już dzisiaj grupy Universe. Oprócz osobistych wspomnień Heńka Czicha, współzałożyciela i obecnego lidera zespołu, zawiera archiwalne wywiady prasowe z tamtych lat, znane i nieznane teksty piosenek, fragmenty kalendarium zespołu oraz galerię zdjęć i pamiątek.

Całość na pewno przybliży czytelnikom kulisy kariery tego "fenomenu" polskiej sceny muzycznej ostatniego trzydziestolecia oraz pozwoli lepiej zrozumieć jego twórczość i filozofię.

Książkę będzie można nabyć 6 listopada w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59 po uroczystości odsłonięcia Miejsca Pamięci Mirka Breguły( plac Piastowski 17 godz. 16).

Informacje na temat sprzedaży wysyłkowej wkrótce znają się na oficjalnej stronie internetowej zespołu www.universe.pl.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

KSIĄŻKA jest już dostępna na ALLEGRO:
http://allegro.pl/tacy-bylismy-czyli-universe-tylko-u-nas-nowosc-i1324105461.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alicja Gryc-Rutkowska
  • Alicja Gryc-Rutkowska
  • 07.11.2010 13:29

Również cieszę się, że Heniek napisał taką książkę i, ze jest już w moim posiadaniu.
Universe to zespół o którym warto pamiętać i wspominać. Dzięki tej książce..i kolejnym tomom, które mają powstać...zostanie utrwalony kawał historii muzycznej Universu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafiłem na Universe całkiem niedawno dzięki Wideotece Dorosłego Człowieka. Od razu ich twórczość przypadła mi do gustu. Melancholijne kawałki w wykonaniu M. Breguły to przyjemność dla ucha. Szczególne wrażenie wywarła na mnie piosenka Mr. Lennon śpiewana przez niego w Opolu z wielką pasją i czcią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2010 11:06

Dzieki Irenko :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Universe - Mirek Breguła i Heniek Czich. Wspaniali ludzie mają wielki wkład w muzykę rozrywkową naszego kraju. Jednocześnie zespół Universe był mało doceniany. Myślę że środowisko snobów dyskredytowało ten zespół. Pamiętam jak pseudointelektualiści w latach 80 i 90 broniły się aby ich nie identyfikowano z tym zespołem. W niektórych kręgach było "obciachem" słychać Universe. Ale śląskie środowisko muzyczne (bluesowo - rockowe) zawsze wspierało zespół. Zapraszano zespół na rożne koncerty, pamiętam że kiedy Beno Otręba nagrał z nimi płytę. Ja zawsze ceniłem tych ludzi i ich muzykę. Tym bardziej cieszy mnie iż Heniek Czich wydal wspomnienia. Polecam tą książkę wszystkim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dagmara
  • Dagmara
  • 05.11.2010 20:58

Bardzo się cieszę, że będzie ta książka, od kiedy dowiedziałam się, że Heniek pisze wspomnienia, czekałam na tę książkę z utęsknieniem. Tak się cieszę, że jest, już nie mogę się doczekać kiedy ją zacznę czytać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.