Facebook Google+ Twitter

Tadeusz Cymański: to rząd dla Platformy, a nie dla Polski

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-21 19:29

Z Tadeuszem Cymańskim, byłem posłem PiS, rozmawia Bartłomiej Graczak. Wyrzucony z PiS europoseł twierdzi, że skład rządu był podyktowany wewnątrzpartyjnymi rozgrywkami, a exposé było zręczne i sprytne, lecz nie dotykało rzeczy trudnych.

Bartłomiej Graczak: Na iktomaracje.pl rozpoczynamy kolejną debatę na ważny dla nas wszystkich temat, czyli wybór i skład nowego rządu. Jak Pan ocenia skład drużyny Tuska? To zespół fachowców czy amatorów?
www.iktomaracje.pl - blog publicystyczny. Wejdź i oceń, kto ma rację. / Fot. Adrian DąbrowskiTadeusz Cymański, były członek PiS, europoseł: Według mnie to jest bardzo czytelne - wybór takiego zespołu został podyktowany przede wszystkim w celu ograniczenia lub zapobieżenia konfliktów i napięć w Platformie Obywatelskiej. Jest to rząd dla Platformy, a nie dla Polski. Zaskakujące są przypadki wartościowych ministrów, którzy mają dobre rekomendacje w Sejmie - mam tu oczywiście na myśli ministra sprawiedliwości. Nie mówię tego dlatego, że mocno cenię Jarosława Gowina, ale są to decyzje, które nie uszły uwadze. Takie zmiany powodują zaskoczenie, rozczarowanie i są chyba złą wróżbą na przyszłość.

Który wybór był dla Pana najmniejszym zaskoczeniem?
Oczywistym był wybór ministra finansów. Tak naprawdę w kwestiach podejścia do gospodarki czy ekonomii nie ma żadnych zmian. Te kilka punktów - składka rentowa i zmiana waloryzacji emerytur - nie wpływają na ocenę tych rządów. Ten rząd był rządem zachowawczym i minister Rostowski pasuje jak ulał do filozofii premiera. Nie jestem w tym przypadku niczym zaskoczony i pewnie nie ja jeden.

Profil iktomaracje.pl na Facebooku - zostań fanem!
B.G.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Wacław Tomczyk
  • Wacław Tomczyk
  • 23.11.2011 00:09

"Czy pan uważa Polaków za idiotów i głosują pod wpływem mediów ?" TAK uważam.
Pan Lis i pani Olejniczak dosadniej to potwierdzają (Youtube)- a są to osoby mistrzowskie w propagandzie.

Dzisiaj aby wyżywić rodzinę i po prostu żyć ludzie pracują ponad 8h dziennie.
Uważam, że Polacy są zapracowani. Przychodzą do domu by odpocząć oglądają wiadomości lokalne lub dziennik - a tam propaganda. Niewielu siada na krześle i sprawdza w internecie czy media mówią prawdę.
Media są własnością koncernów i osób prywatnych - WIĘC BRAK W NICH OBIEKTYWNOŚCI.
Media lansują politykę właściciela. Mówisz, co karzemy albo nigdzie nie znajdziesz pracy w zawodzie.

Nawet jeśli - pokazują spot np. PPP a pod spodem pasek - w którym idzie informacja o malwersacji, kryzysie, niedotrzymaniu obietnic. Ta sama stacja - pokazują Tuska a w pasku - honor, nagroda, uczciwość, wzrost gospodarczy. Dalej są specjalnie formułowane zdania np. "pomyślałeś o czerwonym młotku". Kolejność programów i wiadomości - spot PIS po informacji o kataklizmie - spot PO po informacji o odkryciu naukowym. TO ZNANE METODY. Dochodzi tło muzyczne i kolory wywołujące określone wrażenia, głosy zza kulis, brak informacji, niedopowiedzenia, retoryczne pytania podsuwające odpowiedzi: Pan Tusk nie jest złodziejem. Panie Tusk czy Pan skończył molestować małe dzieci?

Dochodzi powtarzanie metody NLP - codziennie to samo:: Kolejne sukcesy rządu PO. Stabilnie. Przodujemy w UE - ale w czym? PS: Ta stabilność była na kredyt.

Sondaże CBOS, OBOP sponsorowane przez rząd - z nieprawdziwymi wynikami - aby zasugerować wygraną partię - by wszyscy robiący lewe interesy wiedzieli po której stronie się opowiedzieć.
W mediach:: "dobrobyt w Polsce", "zielona wyspa", "rząd nie ma długów", "kryzys ominął Polskę" ... .

Przed wyborami super jest a będzie lepiej - dzień po wygranych wyborach kryzys i jest gorzej niż źle. Przez 4 lata PO bezczelnie zadłużała Polskę - osiągając wyżyny niedostępne dla jakiegokolwiek rządu wcześniej - oficjalnie (Pan Gierek się chowa) - a jakie zobowiązania są rzeczywiste?

Winny kryzys. Tusk niewinny. PO niewinna - ma większość a że posłów nie wolno odwoływać będzie śmiała się z wyborców przez 4lata. Przytoczę tekst z kabaretu "Ty sobie kryzysem mordy nie wycieraj".

Prawda jest smutna:: wybory wygrały dla PO media. Przy oficjalnie 57% uprawnionych niegłosujących.

Ile osób będzie pozbawionych perspektyw życia nawet na poziomie wegetacji? Czy będą się bronić?
Ile osób teraz dało by głos na PO? Ile kobiet? Rolników? Przedsiębiorców? Ilu uczciwych obywateli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam serdecznie, widzę, że wywiad wzbudził emocje, jak żaden inny wrzucony do tej pory na w24 z iktomaracje.pl Jeśli chodzi o szerszą analizę obecnego systemu politycznego w Polsce polecam wywiad z Prezesem Instytutu Spraw Publicznych: http://iktomaracje.pl/2011/10/jacek-kucharczyk-dla-iktomaracje-pl-polacy-wybrali-dalsza-modernizacje/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, jest tak jak Pani pisze. I dotyczy to nie tylko tych trzech panów. Myślę, że widząc, co stało się z PJN, pani Kempa, Wróbel, Mularczyk i wielu innych równie wybitnych parlamentarzystów w kraju "przebiera nogami", co będzie za 4 lata. Można wtedy wybrać wariant "na Kluzik - Rostkowską".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwszoplanowym zmartwieniem pana Cymańskiego, tak samo jak panów Ziobry i Kurskiego (którego uwazam za mózg i motor tej wewnaątrzpisowskiej ruchawki) jest "jak utrzymać apanaże z posłowania do UE, kiedy skonczą sie aktualne mandaty".

link

To jest duża forsa prosze państwa i jest sie o co martwić wobec faktu, że PiS juz do posłowania nie zarekomenduje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pisMAK
  • pisMAK
  • 21.11.2011 21:26

@ Panie Tomczyk , czy pan uważa Polaków za idiotów i głosują pod wpływem mediów ? Może pan pod presją Rydzyka ma inne poglądy , pana sprawa ! Kolejny "nowy" najęty do krytyki PO. Takich jak pan tu dostatek , jakąś misje macie czy co ? I o dziwo wszyscy są tak agresywni jak prezes i spółka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Albo PO Polaków - Albo Polacy PO. Członków PO jest 170 tys, popleczników powiązanych 300 tys. Reszta osób głosujących na PO uwierzyła propagandzie mediów. Polaków dotkniętych "darami Tuska" jest 40 milionów plus następne pokolenia. Czas rozliczyć PO i dla ochrony przed tłumem umieścić członków w więzieniach. Tam za pomocą skopolaminy i wariografów - odzyskać zrabowane Polsce fundusze.
Przepadek mienia w całości i dyby na placach przed ratuszami miast - gdzie każdy będzie mógł przeczytać zasługi i za 10zł rzucić jajkiem lub pomidorem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena
  • Irena
  • 21.11.2011 20:32

To prawda to rząd Platformy - koniec tej partii widzę tragiczny!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 21.11.2011 20:13

Panie Cymański , mówi pan retoryką Palikota .Dosłownie cytuje pan jego słowa. Czy naprawdę nie można zacząć oceny za pół roku ? Jest trudny okres globalnego kryzysu , przydała by się zgoda narodowa a nie skreślanie wszystko w czambuł. Dobrze ,że pana wywalili z PiS-u - widać niezły z pana "mieszacz"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.