Facebook Google+ Twitter

Tadeusz Mosz nie żyje. Dziennikarz ekonomiczny zmarł w wieku 60 lat

Nie żyje Tadeusz Mosz, wielokrotnie nagradzany dziennikarz ekonomiczny, przez ostatnie lata związany z radiem TOK FM.

 / Fot. Archiwum PolskapresseZmarł Tadeusz Mosz, dziennikarz ekonomiczny, który przez ostatnie 7 lat prowadził autorski program gospodarczy na antenie radia TOK FM. Związany był m.in. z TVP, "Przekrojem", "BusinessWeek" oraz "Businessman Magazine" oraz portalem Interia.pl.

W 2002 roku został wybrany Dziennikarzem Gospodarczym Roku 2002 miesięcznika "Pieniądz", otrzymał także prestiżową nagrodę "Ostre pióro", przyznawaną przez Business Centre Club. Dwa lata później nominowany był do nagrody Wiktora, wtedy też został wybrany Dziennikarzem Gospodarczym Roku 2004 "Gazety Finansowej". Za swój autorski program "Plus Minus" otrzymał Medal Europejski.

Tadeusz Mosz miał 60 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Panie Robercie, męczą mnie już te słowne gierki.

Sprostowanie– oficjalne zaprzeczenie, wyjaśnienie wiadomości nieprawdziwej i nieścisłej, która dostała się do wiadomości publicznej.
poradnik.ngo.pl/x/453004

Pan niczego nie sprostował, ponieważ nie zaprzeczył, ani nie wyjaśnił swojego poprzedniego wpisu. Logicznie rzecz biorąc może Pan pamiętać i jedno, i drugie. Opublikował Pan po prostu kolejne, nowe zdanie.

Ja w każdym razie mam już dla siebie ( sądzę również, że dla innych) wystarczający obraz sytuacji i na tym kończę wątek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Telewizja publiczna nie udostępniła , pomimo nacisków materiałów archiwalnych .
Udowodnienie czegokolwiek wymaga badań , a to już dziedzina którą może zająć się jedynie osoba upoważniona. Nie można dopuścić do kolejnej afery podobnej do afery studenta Pawła Zyzaka.
Już raz na forum Wiadomości24 byłem zastraszany skierowaniem sprawy do sądu. Chcąc uniknąć problemów zamieszczam sprostowanie.
Tadeusza Mosza pamiętam jak w programie " Monitor Rządowy" emitowanym w najlepszym czasie antenowym zaraz po Dzienniku Telewizyjnym a przed filmem fabularnym tłumaczył ciemnemu ludowi zasady gospodarki socjalistycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilka lat temu TVP rządzili panowie Urbański , Wildstein , Farfał .
To były czasy kiedy każdemu niewygodnemu przypinano łatkę , preparowano fałszywki .
Czym ta TV różniła się od Radiokomitetu ? Zasadniczo . Radiokomitet walczył z opozycją a TV tych trzech panów walczyła z konkurentami politycznymi wywodzącymi się z Tego samego środowiska opozycyjnego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robert Kamiński

Rzucając słowa:

"Tadeusza Mosza pamiętam jak w mundurze podoficera Ludowego Wojska Polskiego prowadził o godz. 19.30 wydania Dziennika Telewizyjnego"

sformułowane dodatkowo w ten konkretny sposób, wypadałoby mieć solidne ich potwierdzenie.

Ja natomiast mam solidne podstawy, aby sądzić, że to konfabulacja ( w najlepszym razie), ponieważ T. Mosz nigdy nie był prowadzącym DTV, a lista prezenterów jest dostępna publicznie. Życzliwi zresztą opublikowaliby ten wizerunek z największą przyjemnością. A nie opublikowali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zarzuca mi Pan konfabulacje. Niefortunnie użyłem sformułowania, że pamiętam Tadeusza Mosza w mundurze prowadzącego Dziennik Telewizyjny ze stanu wojennego. Taki archiwalny materiał obejrzałem kilka lat temu. Został on wyemitowany przez TVP w czasie przedpołudniowym. Był to urywek Dziennika Telewizyjnego , program dotyczył PRL-u. Nie wiem jakie było zamierzenie autora materiału w opublikowania wspomnianego urywka. Telewizja publiczna nie udostępnia swoich archiwalnych materiałów, nie miał bym najmniejszej możliwości aby odnaleźć interesujący fragment.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Rober Kamiński

Nie tylko refleksją się Pan podzielił. Również zasobami własnej pamięci, z której wydobył Pan obraz T. Mosza w "mundurze podoficera Wojska Polskiego".

Ale o tym teraz - cisza. Choć refleksja nad własną pamięcią by się przydała...
Ot tak, dla przyzwoitości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odejście popularnych osób ze szklanego ekranu niekiedy skłania do refleksji. Tadeusz Mosz nie wchodził w spory polityczne, nie wywoływał emocji , wykonywał tylko to co miał do wykonania a robił to doskonale, wręcz perfekcyjnie. Wybory jakich dokonał w swej krajerze dziennikarskiej są mi przez to obojętne. Jego śmierć zbiegła się ze śmiercią innego tytana dziennikarstwa lat 80 Andrzeja Turskiego.
Chodzi mi o to, że Radiokomitet w latach70- 80 ,wydał wiele milinów dolarów na stworzenie sprawnej maszyny medialnej , która w sposób lekki, łatwi i przyjemny potrafiła zawładnąć umysłami wielomilionowych odbiorców. Mariusz Walter ( koleiny tytan dziennikarstwa epoki ) nigdy nie ukrywał, że został w tym czasie wysyłany przez TVP na starze do USA by uczył się od najlepszych. Tadeusz Mosz, Andrzej Turski czy Mariusz Walter są , byli jedynie kółkami większymi lub mniejszymi w sprawnej machinie medialnej stworzonej w epoce przełomów.

Dziś Polska stała się kolonią zagranicznych ,bogatych państw. Kolonią dostarczającą wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą , szybko reagującą na potrzeby zachodnich gospodarek. Nie potrafimy wykorzystać własnych surowców , kardy. Nie widać tu jakiejkolwiek przyszłości.
I gdy rozmyślamy dlaczego jest jak jest, nawet do głowy nie przychodzi ,że winą obarczona jest choćby częściowo, maszyna medialna nazywana przez innych Fabryką Przyzwolenia. Człowiek w swym procesie poznawczym potrzebuje informacji . A co oferuje fabryka, rozrywkę. Dziennikarz na za zadanie bardziej zabawiać odbiorcę niż przedstawiać treści trudniejsze do zrozumienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Robert Kamiński Dzisiaj 13:12
Panie Robercie, co Pan chce przez to udowodnić? Nieprawość charakteru Tadeusza Mosza? Kolaborację z władzą? To, że rezerwistów ubierali wtedy w mundur, to miałoby go niby dyskredytować jako człowieka czy dziennikarza? Jakoś nie bardzo rozumiem.

A propos "prawdy"?
A kto wtedy dysponował prawdą? Rząd? GUS? Statystyki wtedy były "sufitowe". Byłem świadkiem jak się je tworzyło.
Doprawdy nie rozumiem tych Pana uwag w odniesieniu do Tadeusza Mosza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robert Kamiński

1. Z wywiadu z T. Moszem:

/W Internecie można obejrzeć prowadzone przez Pana w stanie wojennym w Telewizji Polskiej wydanie „Monitora rządowego” – występuje Pan zaraz po Marku Tumanowiczu, który w mundurze czyta komunikat o podwyżce cen. Wtedy chyba było istotne, kto rządził telewizją?

Ten montaż jest fałszywy, bo sekwencja, gdy czytam informacje związane z reformą gospodarczą, pochodzi z programu na długo sprzed stanu wojennego. Przez kogoś, kto bardzo musi mnie nie lubić, zostało to zmontowane tak, jakby się działo w stanie wojennym./
bankier.pl/wiadomosc/Saper-1907821.html


2. /Tadeusza Mosza pamiętam jak w mundurze podoficera Ludowego Wojska Polskiego prowadził o godz. 19.30 wydania Dziennika Telewizyjnego ./

Tak właśnie powstają mity. Z kłamstw. Innych lub/i własnych. Nawet pokolenia do tego nie potrzeba. A co dopiero mówić o upływie czasu kilkudziesięciu pokoleń...

Prawda nie ma tu znaczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mówi Pani " nigdy nie czytał wiadomości" Proszę bardzo , stan wojenny 1 .02.1982
http://www.youtube.com/watch?v=BL15EIRC1h8

Wyraziłem refleksję . Dziennikarz ma wypełniać obowiązki. Nieżyjący Tadeusz Mosz wypełniał je doskonale. Pojęcie prawdy nie ma tu znaczenia.

Pokój Jego Duszy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.