Facebook Google+ Twitter

Tadeusz Pieronek: wydarzenia na Wawelu "to nie było nic wielkiego"

Zdaniem biskupa Pieronka zapał do obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej czy organizowania kolejnych manifestacji pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie powoli wygasa. "Idea umiera" - mówi w wywiadzie dla serwisu onet.pl.

Tadeusz Pieronek / Fot. PolskapresseBiskup Tadeusz Pieronek w rozmowie z dziennikarzem serwisu onet.pl krytycznie ocenia działania prezesa Prawa i Sprawiedliwości. "Panu Kaczyńskiemu chodzi o zdobycie władzy za wszelką cenę" - mówi i dodaje, że to oznacza iść po trupach.

Biskup Pieronek: Konflikt w sprawie krzyża to wina PiS

Duchowny wypowiedział się także na temat obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem uroczystości w Krakowie "to nie było nic wielkiego". W podobnym tonie biskup mówi o regularnie organizowanych marszach pod Pałac Prezydencki w Warszawie. "One (pochody - przyp. red.) przestały mieć charakter żałoby w momencie, w którym zaczęła się polityka" - przekonuje. Twierdzi, że ta idea wkrótce wygaśnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

panjan
 • panjan
 • 16.05.2011 12:24

Biskup Pieronek to tez nic wielkiego a nawet zupelna miernota .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy
 • Jerzy
 • 09.05.2011 16:02

Biskup Pierronek minął się z powałaniem. Powinien zostać politykiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kawa zdzisław
 • kawa zdzisław
 • 05.05.2011 13:03

Biskup T.P. jest jedynym hierarchą kościelnym wyznającym tomistyczną doktrynę prawdy. Dlaczego Wawel i pomnik nie należy się L.K?:- pogardzał ludżmi /małpa w czerwieni, spieprzaj dziadu/, nie był prezydentem autonomicznym /stworzył go brat J.K., z którym wszystko musiał uzgadniać i o wszystkim meldować/, popierał agresora w wojnie Gruzji z Rosją, jako zwierzchnik sił zbrojnych nie zapobiegł katastrofom Casy i Tupolewa,itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepiej byłoby zbudować piramidę albo usypać kopiec, zasypać Pałac Prezydencki, a na szczycie postawić pomnik Lecha Kaczyńskiego i go ozłocić. To upominanie się o pomniki zaraz po śmierci budzi śmiech.[...]Lecha i Marię Kaczyńskich należało najpierw pochować na Powązkach albo w jakimś innym, godnym miejscu, a później zastanowić się nad ewentualnym przeniesieniem na Wawel. Jeżeli po upływie pewnego czasu, okazałoby się, że Polacy tego chcą, wówczas byłoby to uzasadnione. To o tyle niebezpieczny precedens, że prezydentów mieliśmy wielu, każdy ma jakieś prawo, by tam spocząć, a w nekropolii nie ma miejsca" - mówi biskup Tadeusz Pieronek
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/bp-pieronek-ostro-o-kaczynskim-zasypac-palac-prezydencki-postawic-pomnik-go-ozlocic_182490.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan1
 • Jan1
 • 25.04.2011 10:04

Oj boimy się władzy Kaczyńskiego, boimy. Już niedługo trzeba będzie stracić Judaszowe srebrniki i zarzucić sobie sznur na szyje, wszak historia kołem się toczy. Żałosna kreatura na marginesie kościoła i akceptowana by pokazać, że gad może zakraść się wszędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan Gajcy
 • jan Gajcy
 • 25.04.2011 07:15

Nie szanujesz siebie - usznuj przynajmnej ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda sie sama obroni .Zal ze w kosciele glosicieli prawdy jest tak nie wielu.Z Uprzejmoscia K.L

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 24.04.2011 18:49

Święta prawda.... kościół to nie ojciec Rydzyk...
..a Jarek... no cóż..'' po trupach do celu''....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.