Facebook Google+ Twitter

Tadeusz Rydzyk w finansowych opałach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-15 14:42

Jak wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej", kontrolerzy skarbowi ujawnili, że dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk, powinien zwrócić fiskusowi 4,3 mln zł z VAT.

Tadeusz Rydzyk / Fot. PAPZakon redemptorystów w 2000 roku pożyczył fundacji o. Rydzyka Lux Veritatis 20 mln zł. Pieniądze zainwestowano w budowę kampusu przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej w Toruniu. Fundacja przekazała zakonnikom nieruchomość, pieniędzy jednak nie oddała. Korzystając z okazji odliczyła sobie 4,3 mln zł podatku VAT od darowizny.

Pomimo to, że dwa lata temu umorzono postępowanie w tej sprawie, to ponowną kontrolę podatkową wszczął Urząd Skarbowy Warszawa-Wola. To jemu "terytorialnie" podlega fundacja Lux Veritatis mieszcząca się przy ul. Ogrodowej w Warszawie. Uznano, że istnieją nowe okoliczności, które ostatecznie wykażą, czy Fundacja Lux Veritatis powinna zwrócić Skarbowi Państwa 4,3 mln zł. Jednak nasuwa się pytanie, jak ma to zrobić, skoro ze sprawozdania finansowego wynika, że fundacja jest zadłużona na 30 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

(*I bardzo dobrze
  • (*I bardzo dobrze
  • 27.06.2011 16:43

I bardzo dobrze.Nie zdziwiłbym się gdyby Watykan zażądał więcej kasy w ramach umowy konkordatowej.Macie więc konkordat,chrystusa w Swiebodzinie,błogosławionego ojca Adama Kinaszewskiego,Macie oszołoma Rydzyka,który z całej Polski robi sobie jaja.Komuna powinna wrócić chociaż na miesiąc po to aby z czarnymi zrobić porządek raz na zawsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Państwo prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Thadek, to jest tak jak z tym paskiem Wermacht z II Wojny Światowej na którym było napisane: " Gott mit Uns ". A przez to tłumaczono legalizację zbrodni, spowodowane zaślepieniem. Ten Który Jest jak chce kogoś ukarać, to odbiera mu rozum i sam siebie ukarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 11:10

Trochę z lewa i trochę z prawa : http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/pokaz&id=1622 ; http://www.ojciec-dyrektor.de/stocznia.htm ; http://archiwum.polityka.pl/art/dziela-zebrane-ojca-tadeusza,425180.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

To się nazywa argument, gratuluje... Dobranoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2009 22:10

przecież Panowie zaczynacie być mało dorośli, bawcie się w przepychanki w piaskownicy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://ekai.pl/wydarzenia/z_prasy/x21991/o-rydzyk-przeprasza-misjonarza/ http://glosrydzyka.blox.pl/2009/08/oRydzyk-przeprasza-za-Murzyna-Zartowalem.html
I tak będziemy w lewo i prawo? Szkoda czasu, dobranoc :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=umJmXNMb1rE

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x23109/radio-maryja-badania-podwazaja-czarny-pr-rozglosni/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2009 22:00

To też pochodzi z brukowca? http://www.efakt.pl/Przepraszaja-za-rasizm-Rydzyka,artykuly,49717,1.html http://wiadomosci.wp.pl/kat,111994,title,Kolejny-zart-o-Rydzyka---tym-razem-z-Obamy,wid,11425691,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.