Facebook Google+ Twitter

Taekwondo: Ostatnia szansa na wyjazd do Londynu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-25 07:48

W najbliższy weekend w Kazaniu odbędzie się Europejski Turniej Kwalifikacyjny w Taekwondo. Zgodnie z zasadami kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Taekwondo Olimpijskim, prawo do startu w kontynentalnych kwalifikacjach ma czwórka zawodników.

Na podstawie rankingu, prowadzonego przez PZTO, prawo występu w tej najważniejszej imprezie taekwondo w pierwszej połowie 2012 roku, uzyskali:
reprezentantka poznańskiego Grunwaldu Aleksandra Uścińska kat. 57 kg oraz trójka zawodników stołecznego AZS AWF: Katarzyna Wieczorek, kat. 67 kg, Michał Łoniewski , kat. 68 kg i Piotr Paziński, kat. 80 kg. Opiekę trenerską sprawować będą trenerzy: Soo Kwang Lee, Tomasz Pyciarz i Hong Seung Ki.

W porównaniu do ubiegłorocznego Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego w składzie biało-czerwonych doszło do jednej zmiany. W miejsce Iwony Kosiorek (kat. +67 kg) wskoczyła Aleksandra Uścińska (kat. 57 kg).

Zawodniczka Grunwaldu Poznań to olimpijka z Aten i obecnie najbardziej doświadczona w polskiej reprezentacji.

- W mojej kategorii wagowej (57 kg - przyp. red) w zawodach wystartuje 18 zawodniczek. Poziom powinien być bardzo wyrównany, więc szansę na kwalifikacje posiada praktycznie każda zawodniczka - mówi dla portalu tylkoigrzyska.pl Aleksandra Uścińska.

- Jestem dobrze przygotowana do tych zawodów. Jadę tam z dużymi nadziejami na awans - dodała zawodniczka Grunwaldu Poznań.

Największe nadzieje wiążemy z występem Katarzyny Wieczorek (kat. 67 kg). Zawodniczka AZS AWF Warszawa podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Taekwondo Olimpijskim dotarła aż do ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość Niemki. Podczas Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego w Baku, również dotarła do ćwierćfinału, ulegając w nim Seham Sawalhy z Egiptu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.