Facebook Google+ Twitter

Tafla B sosnowieckiego lodowiska już otwarta!

Wiele śląskich miast na okres zimowy otwiera odkryte lodowiska. Sosnowiec w tym roku również idzie z duchem czasu - zainteresowani mogą jeździć na tafli B przy Stadionie Zimowym.

Otwarte lodowiska w regionie (m.in. w Piekarach Śląskich, Chorzowie) cieszą się wielką popularnością wśród mieszkańców śląsko-dąbrowskich miast / Fot. Materiały prasowe/ mojchorzow.plLodowisko zostało otwarte gdy tylko wybrano firmę ochroniarskiej, która będzie czuwała nad bezpieczeństwem łyżwiarzy. Obecnie obiekt jest czynny codziennie tylko w godzinach popołudniowych(16-19), ale w okresie ferii zimowych będzie można pojeździć dłużej.

Podczas zimowej kanikuły (17.01-24.01) czas udostępniania tafli został zarazem rozszerzony i podzielony na kilka segmentów: rano z lodowiska będą mogły korzystać grupy zorganizowane, następnie osoby uczące się jeździć na łyżwach. Dopiero popołudniu i wieczorem (w godzinach od 16-21) tafla będzie ogólnodostępna, w dodatku za wstęp nie trzeba płacić. Czy jednak 5 godzin w ciągu dnia to nie za mało?

Udostępnienie drugiej tafli dla miłośników jazdy figurowej jest sporym zaskoczeniem, przy czym duża liczba osób krytykuje funkcjonowanie ślizgawki przy Stadionie Zimowym. - Uważam, że lodowisko jest czynne za krótko, Katowice wprowadziły sekundowe naliczanie czasu spędzanego na obiekcie, przez co nie ma kolejek i tłoku – jeśli ktoś chce pojeździć dłużej, np. 1,5 godziny, nie ma z tym problemu - tak, jak w Sosnowcu. Dobrym rozwiązaniem byłaby również instalacja szafek na rzeczy – obecnie zdarzają się kradzieże pozostawionych na ławkach plecaków – wyraziła swoją negatywną opinię Anna, mieszkanka Sosnowca, która od dawna korzysta ze ślizgawki.

Licealistka Iza jest zdecydowanie przeciwna rezerwowaniu obiektu w poniedziałki dla małych dzieci i osób starszych: - Jeśli uczniowie chcą pojeździć, niestety, nie zostaną wpuszczeni. Jest to absurdalne, gdyż zarządzający obiektem powinni cieszyć się, że młodzież chce spędzać czas akurat w tym miejscu.

Sosnowieckie lodowisko, aby przyciągnąć więcej osób chętnych, powinno dostosować się do potrzeb mieszkańców. W przeciwnym razie wiele osób wybierze zamiast miejscowego
obiektu lodowisko w Katowicach czy Dąbrowie Górniczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Sosnowiec położony jest na Wyżynie Śląskiej, nad rzekami: Czarna Przemsza i jej dopływem Brynicą. Miasto należy do jednych z większych miast województwa śląskiego, liczy około 242,2 mieszkańców (1999). Powstało z połączenia osiedli i osad górniczych (Pogoń, Milowice, Modrzejów, Radocha, Dębowa Górka, Sielec, Sosnowiec) już w latach 1863-1880.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Kolego!Pisząc o sosnowieckim lodowisku wcale nie miałam na myśli, iż Sosnowiec jest Śląskiem, porównuję tylko nasze miasto do innych miast położonych w tym samym województwie. Na przyszłość radzę czytać tekst ze zrozumieniem, bo we wszystkich do tej pory opublikowanych przeze mnie artykułach wyraźnie zaznaczam,że Sosnowiec jest w Zagłębiu. Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz , ZAGŁĘBIAK
  • Łukasz , ZAGŁĘBIAK
  • 15.01.2011 08:25

Ludzie, Sosnowiec to nie Śląsk !!!


,, Wiele śląskich miast na okres zimowy otwiera odkryte lodowiska. Sosnowiec w tym roku również idzie z duchem czasu - zainteresowani mogą jeździć na tafli B przy Stadionie Zimowym. ,,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.