Facebook Google+ Twitter

"Tag: Dreamer" - wystawa obrazów Dominiki Muchy

W poniedziałek (14 września) o godzinie 20 w Alternatywa Cafe (ul. Marszałkowska 2, wejście od Al. Szucha) odbędzie się wernisaż Dominiki Muchy otwierający wystawę "Tag: Dreamer". Prace artystki podziwiać będzie można do 27 września.

 / Fot. Dominika MuchaNauczyciele Dominiki powtarzali jej zawsze, jak trudną i ciężką do opanowania techniką jest akwarela. Ona przez swoją przekorę i ambicję stwierdziła "ja wam pokażę, będę malować akwarelami". Uczyła się i uczy nadal, ciągle udoskonalając technikę, bo jak już się pozna akwarele, to wcale nie są takie trudne - jak mówi sama.

Autorkę fascynuje kobieta i kobiecość. Jej marzeniem jest, aby ten świat miał w sobie więcej kobiecej delikatności, spokoju i eterycznego piękna przejawiającego się szczególnie we wzornictwie.

W malarstwie interesuje ją na pierwszym miejscu kolor, barwa i forma, kompozycja. Zawsze od tego zaczyna swoją pracę - na początku wystarczy, że w kilku liniach naszkicuje sobie ogólne kierunki, formy, w tym samym czasie zastanawiając się, na jaki kolor ma dziś ochotę, co w dużej mierze odzwierciedla jej własne emocje. Lubi kontrast między delikatnymi rozmytymi plamami farb i ostrą, wyrazistą linią tuszu. Podoba jej się ich warstwowość i wzajemne przenikanie. A zebrane razem w doskonały sposób pokazują naszą rzeczywistość - gdzie twardo stąpający po ziemi marzyciele łączą w swojej osobie dwa pozornie obce światy.

Niewątpliwie Dominika jest ciekawą osobą. Z całą pewnością warto wybrać się na wernisaż, poznać ją osobiście i przyjrzeć się jej dziełom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.