Facebook Google+ Twitter

Tagi - wdzięczny temat!

Tagi wdzięczny temat i jednocześnie dla mnie zupełnie zagadkowy. Napisał kilka dni temu w jednym z komentarzy autor Wiadomości24.pl. Co się za tym kryje?

Jak znaleść materiał, wchodząc w tagi pod materiałem publikowanym w W24? / Fot. Dorota MichalczakTagi wdzięczny temat
Dalej czytamy - Sprawdziłem wszystkie Twoje tagi z tego tekstu i okazuje się, że 8 prowadzi do zero (0) artykułów. Automatyka te nieaktywne przerobiła w taki sposób: Ksinsga Ocyczeon (0) = księga życzeń, Mariusz Wzzjcik (0) = Mariusz Wójcik, Co Ludzie Czytajne (0) = co ludzie czytają, Ogzzrki (0) = ogórki, Ogzzrek (0) = Ogórek, Wiadomoooci (0) = Wiadomości, Jak Pisana (0) = jak pisać, Ogzzrek Jego Mana (0) = ogórek jego mać.

Systemem rządzi człowiek, a jednak wobec niego pozostaje bezsilny. Dokonane w W24 zmiany, od 10 stycznia prowadzą nas nieustanne ku lepszemu. Zachęcani jesteśmy przez wydawców do promowania swoich materiałów, w tym również wpisywania odpowiednich tagów, które mają czytelnika skierować do interesującego go tematu. System publikowania materiału jest tak skonstruowany, że nie pozwoli nam na opublikowanie galerii, artykułu, bez wpisania chociażby jednego słowa kluczowego.

Co się za tym kryje?
Kiedy w słowie kluczowym unikniemy polskich znaków, wszystko jest w najlepszym porządku. / Fot. Dorota MichalczakWchodząc w odpowiedni tag, pojawiają się jakieś niezrozumiale dla czytelników i autorów znaki. Pod nieomal każdym moim materiałem w tagach wpisałam - Zbąszyń, kto skusi się żeby kliknąć w ten tag zostaje przekierowany na stronę materiałów z tym kluczowym słowem? Wiadomości24 » Zbneszyon Tag: Zbneszyon (0) Brak artykułów. To, o czym napisał nasz autor w cytowanym komentarzu.

Tagi są owszem ważne, ale nie oznaczają, że tekst jest skazany przez ich brak na porażkę. Niektórzy specjaliści od pozycjonowania twierdzą, że słowa kluczowe nie są dla Google ważne, inni podkreślają znaczenie stron tagów. To słowa wydawcy! Dla mnie, laika, to coś niezrozumiałego.

Jak wpisywać słowa kluczowe?
Po co wpisywać coś, co nie ma większego znaczenia? Jeśli system nie odczytuje polskich znaków - ą, ę, ś, ć, ł, ó, itp... powinniśmy przestać ich używać - w tagach. Zamiast Zbąszyń - wpisać - Zbaszyn, łoś - los, orzeł - orzel. Albo tak je konstrować żeby w żadnym słowie nie występował polski znak. Wówczas unikniemy rozważań na temat tagów i ich fenomenu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję. To dobra wiadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Doroto, informuję, że problem z tagami został rozwiązany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku dziękuję za odpowiedź. Z tego co zauważyłam to system nie czyta tagów bez polskich znaków.
Utrudnia to dotarcie do wielu materiałów opublikowanych w Wiadomościach 24. Nie do wszystkiego można dotrzeć przez Google. Z niecierpliwością oczekuję na rozwiązanie problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Doroto, pracujemy nad rozwiązaniem problemu z kodowaniem polskich znaków w tagach i z tego co wiem, była już Pani o tym informowana indywidualnie. Ten błąd nie wynika ze zmian dokonanych 10 stycznia, a z prac bazodanowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.