Facebook Google+ Twitter

Taj Mahal po szturmie. Zginęło 195 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 11:49

Znaczna część pomieszczeń luksusowego hotelu Taj Mahal w Bombaju jest zniszczona po walkach indyjskich komandosów z terrorystami, którzy zajęli gmach we środę wieczorem. Władze indyjskie poinformowały, że liczba śmiertelnych ofiar ataku terrorystycznego na Bombaj wynosi 195 osób.

Wypalone okna, potłuczone kryształowe lustra i żyrandole, zdewastowane restauracje i bary ze śladami potłuczonych naczyń, ślady krwi - taki jest obraz, który zastali dziennikarze po wejściu do części pomieszczeń zabytkowej części hotelu Taj Mahal. Według indyjskich służb bezpieczeństwa, celem terrorystów było wysadzenie w powietrze hotelu i sprowadzenie budowli do sterty gruzów.

Hindusi twierdzą, że miała to być akcja porównywalna z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku oraz z niedawnym atakiem na hotel Marriot w Islamabadzie. W stosunku do ataku w Pakistanie straty w Indiach są jednak znacznie większe, a efekt wywołany przez terrorystów - potężniejszy. Na trzy dni sparaliżowane zostało życie miasta, a liczba ofiar śmiertelnych oraz rannych przerasta znacznie tragedię w Islamabadzie.

Ratan Tata, szef koncernu Tata, którego własnością jest hotel Taj Mahal zapowiedział, że bez względu na koszty obiekt zostanie odbudowany i zostanie mu przywrócona dawna świetność. Taj Mahal jest jednym z symboli Bombaju, wielonarodowej metropolii i centrum finansowego Indii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.