Facebook Google+ Twitter

"Tajemnica Poliszynela" ładniejsza niż inne

Księgarnie zajmują się detaliczną, a czasem i hurtową sprzedażą książek oraz innych wydawnictw. Prowadzą też sprzedaż drogą internetową. Niektóre pełnią również rolę kawiarni - klientom serwują: kawę, herbatę, soki i ciastka.

W ogólnokrajowym plebiscycie serwisu lubimyczytac.pl na najładniejszą księgarnię w Polsce olsztyńska placówka, o intrygującej nazwie "Tajemnica Poliszynela", zajęła siódme miejsce, pokonując znane powszechnie księgarnie, m.in. z Gdańska, Warszawy i Krakowa. W ostrej, lecz szlachetnej rywalizacji w głosowaniu, m.in. przez internet, wzięło udział 12 księgarń z całej Polski - czytamy na stronie zakladnik-ksiazek.pl. Zwyciężyła, uzyskując najwięcej głosów oraz zaszczytny tytuł najpiękniejszej - księgarnia "Tajne Komplety" z Wrocławia.

Wrocławską Księgarnię "Tajne Komplety", ulokowaną w nowo wyremontowanej "Kamienicy Artystycznej" przy rynku, prowadzi Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji, im. Tymoteusza Karpowicza. We Wrocławiu i okolicach jest dobrze znaną Księgarnią Partnerską Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Oprócz sprzedaży książek, organizuje panele dyskusyjne, konferencje, spotkania autorskie i kameralne koncerty.

Olsztyńska "Tajemnica Poliszynela", jako księgarnia stanowi właściwie kawiarnię z księgarnią. Jej załoga, choć zdobyła dopiero siódme miejsce w kraju, wyraża wielką satysfakcję, że w gronie bardzo znanych księgarń, biorących udział w konkursie, udało się znaleźć wśród najładniejszych. "Tajemnica Poliszynela" pokonała w ostrym wyścigu przed metą, m.in. cenioną "Fikcję" z Gdańska, wysoko notowaną "Księgarnię im. Prusa" z Warszawy, a także "Lokatora" z Krakowa.

Istniejąca od kwietnia 2011 roku olsztyńska kawo-księgarnia - informuje kultura.wm.pl, zanim powstała w świecie realnym, kilka miesięcy wcześniej narodziła się w świecie wirtualnym. Nazwę przybrała z woli Internautów, którzy na Facebooku proponowali różne inne, ale w końcu zwycięstwo odniosła "Tajemnica Poliszynela".

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.