Facebook Google+ Twitter

Tajemnica Smoka - rzymska epopeja

Para Margaret Weis i Tracy Hickman ciągną swoja opowieść dalej. Przez morza docierają do Oranu. Co tam spotka ich bohaterów?

 / Fot. Skan - okładka wyd. RebisDruga część jest nieco chudsza od pierwszej, co wcale nie oznacza, że mniej interesująca. Składa się z trzech ksiąg podzielonych na dość krótkie rozdziały, co ułatwia czytanie 'z doskoku'. Przeczytanie rozdziału zajmuje kilka minut, więc można czytać pomiędzy przystankami komunikacji miejskiej. W moim egzemplarzu książki widać taki sposób czytania po wytartej okładce, złocony tytuł wytarł się kompletnie. Fabuła rozwija się powoli i wciąga czytelnika w coraz to kolejne wątki.

Jak pierwsza część inspirowana jest Wikingami, tak drugi tom serii przypomina starożytny Rzym. I to nie tylko mecze Para Diksu przypominają walki gladiatorów, ale i struktury społeczne Oranu, mimo że ubarwione mocno magią, odzwierciedlają czasy antyczne. Organizacja kultu, role kapłańskie i bóstwa pokazują, że autorki całymi garściami czerpały z mitologii rzymskiej.

We wstępie umieszczono epicką opowieść o dokonaniach Skylana, wodza Torgunów, będącą specyficzną parafrazą części pierwszej. Opowieść ta jest spojrzeniem z zupełnie innej strony na wydarzenia zawarte w "Smoczych Kościach", dzięki czemu czytelnicy, zaczynający od części drugiej będą mieli pełen obraz, który zawsze mogą rozszerzyć, czytając część pierwszą później. Czytelnicy, którzy czytali część pierwszą, będą mogli spojrzeć na tę opowieść jeszcze raz.

Główną fabułą są przygody wodza Vindarsów Skylana Ivorsona. Przechodzimy przez szereg wydarzeń, podczas których dowiadujemy się, że nie wszystko, co wydaje się czarne, jest czarne, a białe jest białe. Dotychczasowy wróg okazuje się sojusznikiem, a brat może przemienić się w wroga. Przy tym wszystkim nie należy tracić wiary we własnych bogów. Tu muszę skończyć, aby nie popsuć przyjemności czytania...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.