Facebook Google+ Twitter

Tajemnica w budowli zaklęta

Czy przechodząc obok jakiegokolwiek budynku, zastanawiałeś się nad jego historią? Czy chciałbyś wejrzeć w głąb ścian i prześledzić losy ludzi, którzy niegdyś w nim mieszkali?

Niesamowita budowla na ul. 1 Maja w Mielnie / Fot. Łukasz WięcławskiPewnego dnia, spacerując ulicą 1 Maja w Mielnie natknęłam się na wspaniałą budowlę. Zniszczenia, świadczące niepodważalnie o wiekowości domu, tylko dodawały mu uroku. Przystanęłam na chwilę, zrobiłam parę zdjęć, zamyślona zaczęłam podążać w obranym kierunku.Spójrz, czy nie zachwyca Cię tajemnica zaklęta w ścianach tego domu? / Fot. Łukasz Więcławski

Nie mogłam przestać rozmyślać o tym, co przez całe stulecia działo się w tym domostwie. Zastanawiające jest kto w nim mieszkał, kto był właścicielem. Może jakiś bogacz? Charakterystyczna wieżyczka wbita w fasadę domu, może być wyrazem, właśnie owego bogactwa. Przecież nie każdego byłoby stać na tak okazałą budowlę. Jakie dramaty, jakie radości rozgrywały się w tych pomieszczeniach? A może osoba żyjąca przy ulicy 1 Maja miała swój wkład w rozwój miasta?

Tyle pytań, a żadnych odpowiedzi. Dziś ten niezwykły dom stoi zapomniany na zarośniętej działce. Jedynie domysły, że ktoś choć przez chwilę się nim interesował możemy wysnuć na podstawie tabliczki wbitej w ścianę: "uwaga roboty budowlane".

Chciałabym móc tam wrócić i poznać tajemnicę zaklętą w drewnianych ścianach… Kto wie? Może za drugim podejściem stara budowla otworzy swe drzwi i pozwoli zajrzeć do środka…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 20:35

+ dobry temat ale można by go rozszerzyć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry temat, Ciekawe. Mam właśnie podobny pomysł napisania historii pewnej budowli i ludzi którzy ją zamieszkiwali ich losy dziwnie przebiegały. Szkoda, że taki krótki ten tekst.
pozdr

Komentarz został ukrytyrozwiń

prawie jak z Edgara Allana Poe -" Zagłada Domu Usherów" :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.