Facebook Google+ Twitter

Tajemnica zaginionego oświadczenia Hanny Gronkiewicz-Waltz

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie mogła opublikować swojego oświadczenia majątkowego. Powodem był brak niezbędnych dokumentów.

Hanna Gronkiewicz-Waltz / Fot. Zuska/licenjaGNU/http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Gronkiewicz_1.jpg&filetimestamp=20060802193359Jak mówi rzecznik warszawskiego urzędu miasta Tomasz Andryszczyk, prezydent Warszawy złożyła swoje oświadczenie majątkowe wojewodzie jeszcze w marcu. Jednak upublicznienie oświadczenia było niemożliwe bez niezbędnego dokumentu, który miał przesłać wojewoda.

Co ciekawe, w urzędzie wojewódzkim nikt do końca nie wiedział, czy wspomniany dokument został przekazany. Potwierdza to rzecznik wojewody Ivetta Biały:
– W czerwcu przesyłaliśmy takie oświadczenia wszystkim samorządowcom. Ale nie mamy dowodu, że ten konkretny dokument dotarł do urzędu miasta – tłumaczy Biały.

Dopiero interwencja "Życia Warszawy" zmobilizowała urzędników do działania. Dokument został wysłany, a oświadczenie Gronkiewicz-Waltz pojawiło się na stronie internetowej urzędu miasta.

Publikowanie oświadczeń majątkowych ma pełnić przede wszystkim funkcję antykorupcyjną. Oprócz uprawnionych i kompetentnych do przeprowadzenia kontroli prawdziwości oświadczeń organów, z ich treścią mogą się zapoznać obywatele. Jednak obowiązek składania i upubliczniania swych oświadczeń majątkowych ciąży nie tylko na urzędnikach samorządowych. Podobne oświadczenia składają posłowie. Kontroli w tym przypadku dokonują odpowiednie komisje sejmowe i urzędy skarbowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.