Facebook Google+ Twitter

Tajemnice CBŚ w... internecie

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-08-22 09:07

- To skandal! W internecie została opublikowana kompletna dokumentacja naszej nowej siedziby w Łodzi. Każdy może poznać teraz nie tylko rozkład pomieszczeń, ale również system alarmowy. Nasze bezpieczeństwo zostało poważnie zagrożone - mówią oficerowie łódzkiego zarządu Centralnego Biura Śledczego.

Czteropiętrowa, bardzo nowoczesna siedziba łódzkiego CBŚ i Biura Spraw Wewnętrznych (policja w policji) ma stanąć na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. Lutomierskiej, na miejscu dawnego aresztu zwanego przez funkcjonariuszy szczurownią. Rozpoczęcie budowy jest przewidziane w październiku tego roku. Zakończenie w grudniu 2009 roku.

- Do przetargu na budowę obiektu zgłosiło się trzech wykonawców. Postępowanie nie zostało jeszcze rozstrzygnięte - mówi Mirosława Kraszewska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Dokumentacja projektowa budynku, którą zespół zamówień publicznych KWP w Łodzi zamieścił w internecie, jest bardzo szczegółowa. Składają się na nią dziesiątki rysunków technicznych, opisów i plan... systemu alarmowego.

Z opublikowanej dokumentacji nawet laik może się dowiedzieć m.in., że magazyny broni, amunicji, sprzętu techniki operacyjnej, dowodów rzeczowych będą w piwnicy. Podane są ich wymiary, a nawet grubość ścian i materiał, z jakiego mają być wykonane. Zamieszczony jest także szczegółowy plan monitoringu oraz usytuowania kamer telewizji przemysłowej (z adnotacją, że te, które są na zewnątrz, "mają obserwować tylko najbliższe sąsiedztwo budynku"). Można także przeczytać, jakie kraty zostaną zamontowane w oknach, gdzie będą czujniki oraz gdzie w pokojach przesłuchań będzie mieścił się sejf ze sprzętem nagrywającym.

- To są bezcenne informacje dla przestępców. Już dzisiaj niektórzy żartują, że ten budynek nie ma dla nich tajemnic.

Komenda Główna Policji, której podlega BSW i CBŚ, nie widzi problemu...

- Dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna są jawne. Zgodnie z prawem są publikowane przy ogłaszaniu przetargu - wyjaśnia nadkom. Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego komendy głównej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.