Facebook Google+ Twitter

Tajemnice doktora House'a - już niedługo w ksiegarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-16 13:17

Na czym polega fenomen amerykańskiego serialu o nieprzyjaznym, utykającym doktorze bezustannie łykającym leki, który czerpie przyjemność z obrażania pacjentów, współpracowników i całej ludzkości? Dowiesz się z lektury książek "Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu" i "Dr House. Całkowicie bez autoryzacji".

 / Fot. Prószyński i S-ka"Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu"
Paul Challen

Na czym polega fenomen amerykańskiego serialu o nieprzyjaznym, utykającym doktorze bezustannie łykającym leki, który czerpie przyjemność z obrażania pacjentów, współpracowników i całej ludzkości? Jak właściwie doszło do tego, że "Dr House" stał się jednym z najbardziej popularnych w ostatnich latach seriali? Czy chodzi tylko o doskonały scenariusz i mistrzowską reżyserię? Aby w pełni zrozumieć źródło tego sukcesu, warto bliżej przyjrzeć się człowiekowi, który wciela się w rolę głównego bohatera.

To Hugh Laurie, były członek trupy komediowej Footlights w Cambridge, weteran brytyjskiej sceny teatralnej, telewizyjnej i filmowej, entuzjasta boksu i jazdy na motorze, cierpiący na depresję pisarz i muzyk, mąż, ojciec trójki dzieci i były wioślarz odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. To dzięki niemu serial zyskał siłę wyrazu pozwalającą na zajęcie miejsca w
czołówce programów emitowanych w paśmie największej oglądalności.

"Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu" prezentuje wszystkie, ciągle jeszcze mało znane okoliczności związane z niesamowitą karierą Hugh Lauriego, czyli to, jak dostał rolę w serialu, w jaki sposób przeniósł wszystkie swoje cechy charakteru na postać doktora Gregory'ego House'a, kreując rolę, którą tak wielu fanów i krytyków lubi i podziwia, jego walkę z depresją i zmagania z ciemną stroną bycia komikiem, a także niesamowitą historię kariery i marzeń ojca aktora, oraz to, jak wpłynęły one na syna.

Fani serialu znajdą także w książce podsumowanie tego, co jest najważniejsze w kolejnych odcinkach, najciekawsze informacje o twórcach serialu i pozostałych aktorach, o błędach medycznych, jakie popełnili scenarzyści, oraz o tym, jak Dr House w praktyce wykorzystuje swoje motto "wszyscy kłamią".

 / Fot. Prószyński i S-kaPremiera książki: 22 września 2009

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.